Opava měla výborný vstup do zápasu a Dukla si musela připadat jako na kolotoči. Hned ve druhé minutě dostal dobrou přihrávku Helebrand, ten dostal míč do vápna. K vidění byla série odrazů. Nakonec Kramářův pokus zablokoval Piroch. Opavští byli při chuti. Na řadu přišlo hezké uvolnění Šiguta a jeho střela. Z té domácí vytěžili dva rohové kopy v řadě. O pár chvilek si nerozuměli gólman Čtvertečka s Peterkou. Balon skončil v zámezí. Slezané Šigutem vhodili rychle aut. Macháček odcentroval a Kopečný hlavou otevřel skóre – 1:0. Ve 12. minutě přišla velký paráda v podání Pikula. Polský šikula se do míče opřel zhruba z pětadvaceti metrů a Čtvrtečka byl bez šance, vzduchem letěl do prázdna – 2:0. Dukla byla očividně v křeči. Pražané se poprvé k Čížovi dostali po čtvrt hodině hry, Kozel ovšem pálil vysoko nad. Pět minut před poločasem kopali hosté standardku, avšak Souček pálil nad bránu. V závěru první půle dobře přečetl hru Rychlý, vyvezl balon. Do zakončení se dostal Pikul, ovšem hradbu těl před sebou neprostřelil.

U16 SFC Opava - Třinec 8:1
Podívejte se: Opavská šestnáctka deklasovala Třinec a postupuje

Ve druhém poločase se ke střele dostal Kim, jeho rána z hranice šestnáctky byla sražena na rohový kop. O chvíli později poslal do vápna přihrávku Moulis, do zakončení se dostal Buchvaldek. Ke smůle Pražanů trefil pouze hráče před sebou. Opava si druhý poločas hlídala. Sama se dostala do několika náznaků šancí. Dukle se překonat gólmana Číže překonat nepodařilo. Naopak sedm minut před koncem dostal dobrou přihrávku Rataj a střelou pod břevno upravil na konečných 3:0. Pražané se úplně zlomili a mohli inkasovat i počtvrté.

SFC Opava – Dukla Praha 3:0 (2:0)
Branky: 5. Kopečný, 12. Pikul, 83. Rataj. Rozhodčí: Petřík – Dresler, Mikeska. ŽK: Kopečný – Piroch, Peterka, Svoboda. Diváci: 1415.
Opava: Číž – Helebrand (62. Haitl), Bílek, Janoščín, Kadlec – Rychlý, Macháček – Kopečný, Pikul (68. Doleček), Šigut (68. Ščudla) – Kramář. Trenér: Roman West.
Dukla Praha: Čtvrtečka – Barac, Piroch, V. Svoboda, Souček (46. Buchvaldek)– Peterka – Kim (62. Červenka), Kozel (76. Ullman), Uhlíř, Moulis (76. Šebrle) – Matějka. Trenér: Petr Rada.