„Začali jsme fantasticky, do patnácté minuty jsme měli tři šance, trefili jsme břevno a pak jsme šli do vedení. Celý úvod byl dobrý, do třicáté minuty jsme soupeře do ničeho nepustili. Pak ale přišla červená, penalta a byli jsme v útlumu. Bylo to těžké,“ hodnotil West první půli. Vyjádřil se i ke žluté kartě, kterou po první brance Vlašimi obdržel. „Dostal jsem ji za nic. Bavil jsem se s Lukášem Holíkem o tom, jak se přeskupíme a co dál.“

SFC Opava - Vlašim 3:3
Opava v deseti sahala po třech bodech, bláznivý zápas s Vlašimí skončil 3:3

Právě Holík byl v půli nakonec obětován a nahradil jej stoper Rychlý, pozdější autor vyrovnávací branky. „Řekli jsme si, že půjdeme na riziko a budeme hrát bez desítky. Chtěli jsme hrát tak, aby mohli i nadále být Šigut, Helešic a Kramář nebezpeční, hráli jsme samozřejmě trošku vabank. Hrálo se nahoru dolů, k vidění byly šance na obou stranách,“ podotkl Roman West, pro kterého se jednalo o soutěžní premiéru na lavičce Opavy.

„Ve druhém poločase jsme předvedli heroický výkon proti dobře hrajícímu soupeři a povedlo se nám zápas otočit na 3:2. Střídající Kadlec měl navíc mezi 85. a 90. minutou dvě šance, díky kterým jsme mohli rozhodnout. Nakonec jsme inkasovali v posledních pěti vteřinách, takže je to pro nás trochu kruté. Remízu ale beru sportovně, soupeř byl kvalitní a pro lidi se jednalo o dobrý zápas. Jsem rád, že se na to dalo dívat, hráči se v poločase nevzdali a šli do toho s tím, že se zápasem ještě něco uděláme. Měli jsme sebevědomí chodit nahoru,“ uzavřel West.

Páteční  Holba Rock na grilu 2021.
OBRAZEM: Návrat legendy. Víkend na Opavsku ovládl festival Holba Rock na grilu

Jeho protějšekMartin Hyský si pochvaloval tempo duelu. „Hra měla velmi dobré parametry, intenzita byla hodně vysoká. My jsme do zápasu nevstoupili dobře, Opava nás tlačila, měla břevno, pak penalta a šli do vedení. Poté jsme se do zápasu dostali, presink domácích se nám dařilo přehrát. Z krásné akce jsme penaltou vyrovnali, domácí navíc viděli červenou, což pro nás bylo pozitivní. Do poločasu jsme to dohráli dobře. Dali jsme druhý gól, zápas jsme měli ve svých rukou,“ prohlásil kouč Vlašimi po utkání.

Druhý poločas už se podle Hyského představ nevyvíjel. „Bohužel šla druhá půle jiným směrem, než bychom si představovali. Nedokázali jsme podržet míč, Opava to zjednodušila a byla velmi dobře soubojově připravená. Tam jsme hodně ztráceli a musíme na tom zapracovat,“ všiml si vlašimský stratég. „Dostali jsme dva zbytečné góly a všechno se otočilo proti nám,“ řekl dále.

Oliver Putyera
Karvinský talent zakotvil v Opavě. Chci hrát o postup, řekl Putyera

„Psychika pak hraje velkou roli. Domácí pak samozřejmě otočili v deseti, byli nahoře a začali zdržovat. Nám pomohla střídání, do poslední vteřiny jsem věřil tomu, že máme na to, abychom vyrovnali. Nakonec jsme se dočkali po krásné akci, což jsem nečekal. Kluky musím pochválit, byli trpělivý. Odjíždíme nakonec z Opavy s pozitivními pocity,“ řekl Martin Hyský závěrem.