„Venku nám to asi více vyhovuje. Soupeř potřebuje hrát a my máme více možnosti chodit do otevřené obrany,“ řekl po zápase opavský kouč Roman West. „V podstatě máme postavený tým na brejkový fotbal. Takže nám to venku sedí více než doma,“ pokračoval šéf opavské lavičky. Jediný gól vstřelil Helešic. „Podle mě jsme měli v první půli ještě kopat penaltu,“ mínil trenér.

Prostějov - SFC Opava, 26. září 2021.
Opava to venku umí, veze tři body z Prostějova

Opava nasadila do hry novou stoperskou dvojici: Hnaníček – Janoščín, která si odbyla premiéru v poháru s Mladou Boleslaví. „Je to jedna z možností, jak hrát. Jsou trochu fotbalovější a tvořivější. Po odchodu Tiéhiho nám chyběla mezihra,“ vysvětloval trenér Opavy.

„Chtěl bych vyzdvihnout naše fanoušky, kteří nás tlačili celý druhý poločas, a přežili díky gólmanovi i nějaké šance soupeře. Tohle vítězství patří i našim skvělým fanouškům,“ vzkázal do kotle West. „Od takové sedmdesáté minuty jsme byli pod tlakem. Ale udrželi jsme nulu vzadu, máme sérii tři zápasů, sedm bodů, je to pozitivní,“ zakončil své hodnocení.

„První poločas z naší strany stál za starou belu. Pětačtyřicet minut jsme spali. Druhá půle byla z naší strany lepší. Musím pochválit Opavu, které vyšel první poločas docela dobře. Po přestávce se zkušeně zatáhla a my jsme se tam složitě dostávali,“ poznamenal kouč Hanáků Jiří Jarošík. „Máme šikovné mladé hráče, ale těm se nedařilo. Nedokázali se zklidnit na míči,“ dodal.

Opavský kotel po zápase skandoval jméno prostějovského stopera Jana Schaffartzika, který před třemi týdny zamířil ze Slezska na Hanou. „Bylo hezké vidět, že fanoušci na něj nezapomněli je to super pro fotbal. Do kabiny navíc výborně zapadl, jeho příchod byl trefou do černého,“ uzavřel kouč Hanáků.