Další opatření mohou přijít po pátečním duelu s rezervou pražské Sparty. Tedy v případě, že Slezané opět selžou. „Pod tlakem jsme všichni. Máme ambiciózního majitele, který chce výsledky. Bohužel ty jsou tristní, stejně tak náš herní projev. Taková je realita,“ řekl sportovním manažer Slezského FC Opava Jaroslav Kolínek.

Opavští sice v úvodu jarní části vyřadili pražskou Duklu z MOL Cupu, porazili doma Příbram. Pak ale následoval výsledkový sešup. Slezský FC remizoval na Žižkově, prohrál v Líšni, remizoval doma s Kroměříži a padl v Olomouci. „Z posledních tří zápasů máme jeden bod, a to je málo. V tabulce máme být někde jinde,“ konstatoval šéf sportovního úseku Slezského FC.

Přitom v semifinále MOL Cupu proti Spartě podala Opava sympatický výkon, a to i přes porážku 0:2. „Tento zápas byl odměnou pro fanoušky, město i klub. Všechno se povedlo, i přesto, že jsme prohráli. Důležitá je pro nás ale druhá liga, v ní to dobré není,“ poznamenal Jaroslav Kolínek.

Malé Hoštice - Lichnov 3:3
VIDEO: Malé Hoštice promrhaly náskok. Škoda zahozených šancí, litoval Petr Vala

Po nedělním duelu v Olomouci, který opavský celek prohrál, sáhlo vedení klubu k prvním krokům. „Po Olomouci se udělala první opatření. Vedení klubu sáhlo hráčům a realizačnímu týmu na prémie za měsíc březen. Páteční výhrou si je mohou vykopat zpět,“ řekl Deníku Jaroslav Kolínek. „Musíme se v pátek zmobilizovat a předvést výkon, který je hoden Opavě,“ zdůraznil. Na otázku, zda on sám by mohl posílit na páteční duel realizační tým, odpověděl: „Je to možné.“

Otázkou ale je, co se stane, když Opava neuspěje proti rozjeté rezervě pražské Sparty. Letenští mladíci na jaře válí. Dokázali například porazit brněnskou Zbrojovku a Vyškov. V ohrožení může být i pozice trenéra Miloslava Brožka, což i samotný trenér připustil. „Nechci předbíhat. Uvidíme, jak zápas se Spartou dopadne. Na aktuální situaci budeme určitě reagovat. Každopádně chceme v pátek společně vyhrát a otočit situaci v tabulce. Jsme všichni na jedné lodi, a to vedení, hráči, trenéři a proto je třeba zabrat na 100 procent,“ zakončil Jaroslav Kolínek. Páteční duel má výkop v 18 hodin a Opava do něj půjde v oslabené sestavě. Karetní trest nepustí do hry Kopečného, Hýbla a Haitla.