Rozhodující moment zápasu přišel už ve 3. minutě. Opavská defenziva nebyla důrazná. K míči se dostal Langhamer a střelou do horního růžku nedal Richtrovi šanci. Na druhé straně o necelých deset minut později pálil těsně vedle z voleje Vaněček. Střelec domácí branky mohl přidat ještě druhý gól, jeho pokus ale skončil na tyči. Ve 33. minutě měl vyrovnání na kopačkách Ondráček, který se sám ocitl před Flodrem. Ke smůle hostů trefil pouze připraveného gólmana. Poslední slovo v úvodní pětačtyřicetiminutovce měli domácí. Richter byl ovšem proti změně skóre a Hufa vychytal.

Po přestávce hlavičkoval nebezpečně Helebrand. Po hodině hry se v šanci ocitl Latál, avšak ani on výsledkem nepomohl. Devět minut před koncem si vzal slovo Kopečný, ani jemu ovšem nebylo souzeno. A když v brance neskončila ani rána Blechy, vrací se Slezané domů bez bodového zisku. Tým trenéra Miloslava Brožka přišlo podpořit i třiatřicet opavských fanoušků.

„My jsme udělali chybu, soupeř ne. Na rozdíl od nás svou šanci proměnil, takže vyhrál zaslouženě,“ přiznal opavský trenér Miloslav Brožek. „Rychle vstřelená branka dostala domácí do dobré situace. Soustředili se na defenzivu. Z naší strany to bylo o dobývání, snažili jsme se o kombinaci a nepřizpůsobit se hře soupeře,“ pokračoval šéf opavské lavičky.

Opava nakonec branku nedala. „Zápas celkově neměl kvalitu. Byl hodně soubojový, hrálo se pomalu, navíc se začalo trhat hřiště, k tomu se přidal i vítr. My jsme se s těmito podmínkami nedokázali vypořádat a nakonec se vracíme domů bez bodového zisku,“ zakončil Miloslav Brožek.

MFK Chrudim – SFC Opava 1:0 (1:0)
Branka: 3. Langhamer. Rozhodčí: Opočenský – Ježek, Šafránková. ŽK: 13. Novotný, 53. Záviška, 83. Skwarczek, 89. Huf – 67. Helebrand, 81. Brožek (mimo hřiště). Diváci: 975.
Opava: A. Richter – Kopečný, Helebrand, Blecha, Hýbl (46. Kadlec) – Omale, Málek, Rezek (72. Ščudla), Rataj, Ondráček (57. Yahaya) – Vaněček. Trenér: Miloslav Brožek.