„Jsme nesmírně rádi, že se nám Filipa podařilo přivést na přestup. Je to hráč s obrovským přehledem, výbornou levou nohou a finální přihrávkou. Jedná se o velice kvalitního hráče a jsem přesvědčený, že svoji hrou ukáže co v něm je a pozvedne tak ambice klubu,“ uvedl pro klubový web sportovní manažer SFC Opava Jaroslav Kolínek.

,,Nabídce z Opavy jsem byl od začátku otevřený, jelikož jsem znal trenéra a rovněž se mi líbí stadion a obecně podmínky pro fotbal. Navíc mě lákalo fotbalové prostředí s fanoušky,“ řekl Filip Blecha, který má na svém kontě 23 ligových startů za Brno a Bohemians.

close Filip Blecha podepsal s SFC Opava dvouletý kontrakt (18. 7. 2023). info Zdroj: SFC Opava zoom_in Filip Blecha podepsal s SFC Opava dvouletý kontrakt (18. 7. 2023).

Poslední sezonu a půl hostoval ze Slavie v Brně. V dresu Zbrojovky naskočil včetně MOL Cupu do 37 utkání, v nichž nastřílel čtyři góly. Do Slavie se přesunul v lednu 2022 z Vlašimi, kde odehrál za tři a půl roku celkem 79 druholigových duelů a dal 10 branek.

Opavští vstoupí do nové sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, v níž se v uplynulém ročníku zachránili v posledním kole, v pátek 21. července na hřišti Jihlavy. Domácí premiéru si odbudou svěřenci kouče Miloslava Brožka v pátek 28. července s Varnsdorfem (18).