Opava začala aktivně, hned v úvodu nastřelil Rezek tyč. Ve 14. minutě se Slezané dočkali. Do vápna vnikl Přichystal, byl faulován a sudí nařídil penaltu. Tu Blecha proměnil – 1:0. Osm minut před poločasem vedl Slezský FC už o dvě branky. Přichystal se zbavil obránce a podruhé překonal gólmana Dostála.

Po přestávce byly k vidění šance na obou stranách. Za Opavu se do dobrých střeleckých pozicí dostali Kopečný s Janoščínem. Ani v jednom případě se ale skóre utkání nezměnilo a Slezský FC zvítězil 2:0.

„Bylo vidět, že nastupujeme v sestavě, která je nyní naše nejsilnější. Chtěli jsme po nezdarech z minulého týdne zažít i úspěch. První poločas jsme odehráli výborně, i ve druhém jsme měli zajímavé věci, celkově jsme byli lepším týmem a musím přiznat, že hra mě bavila,“ ohlížel se za utkáním opavský trenér Miloslav Brožek. „Herně to byl velmi slušný výkon. Pohybově, vzhledem k zátěží, kterou máme v sobě, tak poměrně taky,“ pochvaloval si kouč, který okomentoval i nové tváře v týmu: „Kubovič vypadal v pátek velmi dobře. Má slušnou kondici, k tomu vstřelil gól. Klepe na to, že se o něj budeme zajímat směrem k budoucnosti. Kuba Přichystal je velmi fotbalový. V prvním poločase byl u všeho podstatného.“

Slezský FC Opava – SK HS Kroměříž 2:0 (2:0)
Branky: 14. Blecha, 37. Přichystal.
Opava: Číž - Hýbl, Janoščín, Pejša, Kopečný (85. Pawlik) - Rezek (60. Wehowský), Omale (46. Málek), Blecha, Ondráček (79. Šrek), Přichystal (60. Kadlec) - Vaněček (83. Kubovic). Trenér: Miloslav Brožek.