Ve 3. minutě Opava udeřila, když se ji podařilo vyšachovat domácí obranu. Marzuq vystihl rozehrávku soupeře, nahrál míč na Málka, který uvolnil Rezka a ten uklidil míč do branky – 0:1. Ve 24. minutě měli hosté další možnost, když se k dorážce dostal Málek. Gólman Pastornický ho ale se štěstím vychytal. Ještě předtím na druhé straně zasahoval Richter při pokusu Šašinky. Pět minut před před poločasem byl faulován ve vápně Dordić a sudí Petřík nařídil pokutový kop. K míči se postavil sám faulovaný, ovšem přehodil bránu. Táborsko se přece jen vyrovnání dočkalo. Střelou po zemi se prosadil Bláha – 1:1.

Finále Poháru města Opavy, Dolní Benešov - Slavkov 4:2
Opavské finále poháru muselo bavit. Parádní kulisa, pyro a obrat Benešova

Ve druhém poločase dali o sobě vědět Rataj a Omale. Jejich pokusy byly ale zablokovány. V 73. minutě přišlo zaváhání v opavské defenzivě a Svatek poslal domácí do vedení. Na druhé straně lapil střelu Blechy Pastornický. V samotném závěru kopali hosté roh, do vápna se vydal i brankář Richter. Nicméně skóre se nezměnilo. „Musíme se dobře připravit na Vyškov. Z kabiny jde jasný vzkaz, že v neděli uděláme všechno proto, abychom vyhráli,“ řekl krátce trenér Opavy Miloslav Brožek.

Táborsko – SFC Opava 2:1 (1:1)
Branky: 44. Bláha, 73. Svatek – 3. Rezek. Rozhodčí: Petřík – Leška, Pfeifer. ŽK: Bláha, Dordić, Kateřiňák – Ondráček, Rezek, Hýbl. Diváci: 1336.
Opava: A. Richter – Kopečný, Srubek, Janoščín, Hýbl (46. Kadlec) – Ondráček (82. Velička), Blecha – Málek, Rezek (68. Přichystal), Marzuq (46. Omale) – Rataj (79. Haitl). Trenér: Miloslav Brožek.