„S příchodem Tomáše Zápotočného získáváme mladého a ambiciózního trenéra, který je znám vysokými nároky na hráče jak po fyzické, tak po taktické stránce. Chceme se prezentovat náročným a ofenzivním fotbalem, a to vize Tomáše stoprocentně splňuje,“ uvedl v pondělí pro klubový web na adresu nového trenéra místopředseda představenstva SFC Opava Martin Latka.

„Tým musí zapracovat zejména na finální fázi a začít dávat více gólů. To byl obrovský problém nejen v loňské sezoně. Zároveň věříme, že Tomáš dokáže zúročit i své bohaté zkušenosti a předat je zejména mladým hráčům, jejichž rozvoj je jednou z našich priorit,“ dodal Martin Latka.

„Ohromně se těším do práce tady v Opavě. Když se řekne Opava, tak mě jako první napadnou skvělí fanoušci a krásný stadion, na který jsem vždy hrozně rád jezdil. Jako hráč jsem byl vždy hodně emotivní a kladl si jen ty nejvyšší cíle. To stejné mám jako trenér,“ řekl ve svém prvním vyjádření nový trenér Slezského FC Opava Tomáš Zápotočný.

Nový opavský kouč má za sebou velmi bohatou a úspěšnou kariéru. Začal ji v Příbrami, přes Drnovice se dostal do Liberce. Angažmá pod Ještědem mu sedlo. Se Slovanem získal mistrovský titul. Vynikající výkony mu přinesly přestup do italského Udinese. V italské nejvyšší soutěži naskočil do 32 zápasů. Na řadu přišly tři úspěšné roky v Turecku, a to v barvách Besiktase a Bursasporu. S každým z těchto klubů vyhrál turecký titul a domácí pohár.

Po návratu z horkého turecké půdy kopal Tomáš Zápotočný za pražskou Spartu. I s ní zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Následoval odchod do Příbrami, kam pak ještě jednou vrátil oklikou přes ostravský Baníku, kterému pomohl k postupu do ligy. Svou bohatou hráčskou kariéru zakončil Tomáš Zápotočný v mateřské Příbrami.