První zajímavý moment nedělního duelu byl k vidění u po necelých dvou minutách hry. Marzuq se ve vápně zbavil protihráče, nahrál na Haitla. Jeho pokus byl ale vytečován na roh. Vyškov dal o sobě vědět o pár okamžiků později. Hosté kopali standardní situaci. K míči se vápně dostal Diallo a špičkou kopačky uklidil míč pod břevno – 0:1. Ve 12. minutě bylo živo na druhé straně. Marzuq po střetu se Syllou upadl a sudí Orel nařídil penaltu, kterou Blecha proměnil – 1:1. Po čtvrthodině hry dostal balón za obranu Štěpánek, který vysunul Krollise, ten si píchl míč okolo gólmana Richtra. Míč ovšem z ostrého úhlu do odkryté brány neuklidil. V 19. minutě už mohli Opavští vést. Blecha uvolnil ve vápně Málka, ten mířil mezi nohy Borka, ten s velkým štěstím dal míč na rohový kop. Další akce Opavských již přinesla gólovou radost. Málek našel přesným centrem hlavu Janošřína a domácí kapitán překonal Borka – 2:1. V závěru poločasu se dostal ke střele z hranice šestnáctky Haitl. Šlo o povedenou ránu, kterou Borek vytáhl na roh. Už v nastaveném čase Městské sady znovu explodovaly gólovou radostí. Blecha centroval a Marzuq nedal Borkovi šanci – 3:1.

Béčko doma prohrálo
Opavské béčko padlo s Polankou. Zápas nám otevřel oči, řekl Zdeněk Partyš

Jako první po přestávce zahrozila Opava, a to Málkem. Jeho pokus jen o kousek prosvištěl nad břevnem Borkovy brány. A znovu Málek. Tentokrát se zjevil před Borkem, hostující gólman ho ale vychytal. Opava si důležité vítězství vzít nenechala a dvě kola před koncem slaví záchranu.

SFC Opava – Vyškov 3:1 (3:1)
Branky: 13. Blecha (penalta), 28. Janoščín, 45. Marzuq – 7. Diallo. Rozhodčí: Orel – Hádek, Šafránková. ŽK: Omale. Diváci: 1350.
Slezský FC Opava: A. Richter – Kopečný, Srubek, Janoščín, Kadlec – Haitl (80. Rezek), Omale – Málek, Blecha (90. Hýbl), Ondráček (80. Přichystal) – Marzuq (68. Rataj). Trenér: Miloslav Brožek.
MFK Vyškov: Borek – Aberkane, Ab. Sylla, F. Štěpánek, Němeček (76. Kayondo) – Diallo, Mafwenta, Lahodný, A. Svoboda (76. Delferriere), Fomba (59. Krška) – Krollis (59. Bayo). Trenér: Jan Kameník.