Opava hlásí před startem přípravy několik změn v kádru. Skončili Mohamed Marzuq Yahaya, který zamířil do Pardubic. Dále skončili David Vaněček, Miloš Kopečný, Lumír Číž, Adam Ščudla, Matěj Helebranda Jakub Přichystal, kterému skončilo hostování z olomoucké Sigmy.

Nový kouč Tomáš Zápotočný může počítat hned s několika nováčky. Jedním z nich je dvaadvacetiletý brankář Matouš Babka, který přichází z Příbrami. Během své kariéry působil také ve Vyšehradu a slovenském Trenčíně. Opava bude dále zkoušet třiadvacetiletého zadáka Felixe Čejku. Ten prošel Spartou, Vyšehradem a Příbramí. O místo v opavském kádru bude bojovat také Václav Baloun, jednadvacetiletý obránce, který doposud působil v Hradci Králové. Nejmladším z testovaných fotbalistů je osmnáctiletý záložník Adam Zelenka. Ten je odchovancem Třeboradic. Hrával také za pražský Meteor, Admiru, Slavii Praha, Baník Ostrava a Prostějov. Jedná se o syna někdejšího záložníka pražské Sparty Lukáše Zelenky.

Tomáš Zápotočný | Video: Roman Brhel

Z hostování v Kroměříže se vrací Tomáš Vincour. Z mladých hráčů se pak o místo porvou Opaváci, a to Patrik Wehowský, Pavel Šrek, Adam Sochor, Michael Vladař, Josef Blatný a Radek Ligač.

První přípravný duel odehraje Opava v sobotu s béčkem olomoucké Sigmy.