„Do zápasu s Táborskem jsme vstoupili dobře. První poločas jsme zvládali celkem dobře, dali jsme gól, přežili penaltu. Bohužel v závěru jsme inkasovali. I do druhého poločasu jsme měli dobrý vstup, jenomže nejsme schopni udržet dobrý výkon po delší časový úsek, a to je náš problém,“ vracel se k utkání na jihu Čech opavský záložník Filip Blecha. „Táborsko musíme hodit za hlavu a zvládnout nedělní duel s Vyškovem, tak abychom měli klid,“ podotkl technicky dobře vybavený fotbalista.

Petr Zapalač
Zapalač o výjimečném angažmá v Opavě, Pospěchovi, Kravařích i trenérské práci

Nedělní soupeř Opavských se nachází na třetí příčce tabulky a má políčeno na baráž. V jarní části ale často ztrácí body. Poslední dva duely dokonce prohrál. Naposledy doma s Jihlavou. Opava má o dvanáct bodů méně a úplně jiné starosti. Od sestupových příček ji dělí pouhé tři body. Je třeba ale říci, že proti Vyškovu se jí daří. V podzimní části dokázala totiž v Drnovicích favorizovaný tým porazit 3:1. Tehdy se mezi střelce zapsali Blecha, Velička a Ščudla.

Ve prospěch Slezanů hovoří domácí prostředí a skvělí fanoušci. „Proti Táborsku jsme měli dobré vstupy do obou poločasů, bohužel zápas jsme nezvládli. V kabině padla ostrá slova. Zápas jsme hodili za hlavu. Hrajeme doma, kde jsme silní, a toho musíme využít. Věřím, že zabereme a utkání zvládneme,“ podotkl člen opavského trenérského štábu Lukáš Černín.

Nedělní duel v Městských sadech má výkop v 17 hodin.