„Do utkání jsme byli výborně připravení i jsme ho velmi dobře odehráli, ale dnes vyhrál horší a šťastnější tým,“ neskrýval zklamání trenér Slezského FC Opava Miloslav Brožek. Začátek duelu byl oboustranně nervózní. První velkou šanci si v 15. minutě vypracovala Opava, ale gólem neskočila. Po centru Haitla do vápna pak rozjela akci Jihlava, jenže rána Selnara mířila vedle a brankou neskončil ani závar po jejím rohu.

Bohdan Velička podepsal smlouvu s SFC Opava. Na snímku se sportovním manažerem klubu Jaroslavem Kolínkem (19. 7. 2023).
Opava představila novou tvář. Smlouvu si vykopal absolvent Masarykovy univerzity

„V prvním poločase jsme měli kopat penaltu po jednoznačném faulu na Haitla, který byl sestřelený ve vápně. Nechápu, z jakého důvodu rozhodčí penaltu neodpískal,“ kroutil hlavou kouč Slezanů.

Vysočina měla šanci v úvodu druhé půle, ale Araujo-Wilson pálil mimo a další příležitost Jihlavy zlikvidoval brankář Richter. Opavský gólman se blýskl i v 58. minutě, kdy zneškodnil ránu Fila. O chvíli později měli po rohovém kopu šanci Slezané, ale Omale neuspěl, stejně jako po přímém kopu Blecha, který minul domácí svatyni jen o pár centimetrů.

Po minutě ovšem došlo na druhý pokus a tentokrát už Blecha nezaváhal. Po přihrávce Šiguta poslal svou dělovku za záda Soukupa k zadní tyči – 1:0. Radost vydržela Slezanům jen čtrnáct minut, po nařízeném pokutovém kopu za přistrčení domácího hráče k zemi sice Richter vystihl směr Selnarovy rány, ale na balon nedosáhl. „Viděl jsem už video a soupeř vyrovnal z penalty, která nebyla, takže se mi to strašně těžko hodnotí,“ přiznal trenér Brožek.

Novou posilu SFC Opava Filipa Blechu představil sportovní manažer slezského klubu Jaroslav Kolínek (18. 7. 2023).
Opava ohlásila novou posilu ze Slavie. Podle manažera má pozvednout ambice klubu

Za faul na Šiguta pak čtyři minuty před koncem kopala penaltu i Opava, ale Hýbl Soukupa nepřekonal. Vysočina byla při střelecké chuti, Selnar sice mířil vedle ale v nastavení jí tři body zajistil trefou pod břevno Franěk. V závěru mohl srovnat Ondráček, jenže jeho přímý kop mířil nad.

„S projevem svého týmu jsem byl dnes spokojený. Jsem hrdý na kluky za to, jakým způsobem bojovali a hráli, protože v prvním poločase se soupeř nedostal z vlastní poloviny a ve druhém měl v 55. minutě jednu šanci, kterou jsme přežili. Situace, které ovlivnily zápas, mě ale nebaví,“ konstatoval Miloslav Brožek, trenér Opavy.

Přípravné utkání Česko - Severní Irsko 0:2 v Opavě (18. 7. 2023).
OBRAZEM: Češky se loučily s Opavou prohrou. Nesedlo nám to, řekl kouč Rada

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 1. kolo:

Vysočina Jihlava – Slezský FC Opava 2:1 (0:0)

Branky: 82. z penalty Selnar, 90+5. Franěk - 68. Blecha. Rozhodčí: Trska – Šimáček, Černoevič. ŽK: Selnar, Franěk – Helebrand, Kadlec. Diváci: 568.

Jihlava: Soukup – Svoboda, Tombul, Vedral, Farka (77. Tall) - Lacko, Pešek - Fila (68. Ogiomade), Tureček (68. Franěk), Selnar - Araujo-Wilson (89. Chytrý). Trenér: David Oulehla.

Opava: Richter - Kopečný, Hellebrand, Janoščín, Kadlec - Haitl, Omale, Blecha (81. Gorčica), Hýbl (90.+3 Vincour) - Velička (59. Šigut), Ondráček. Trenér: Miloslav Brožek.