„Samozřejmě, že spekulace o odchodu Tiéhiho byly už v minulém týdnu. První kontakt z liberecké strany přišel ale až v neděli dopoledne, kdy se jeho sportovní ředitel Zdeněk Koukal ptal, jak to má Christ u nás se smlouvou. V pondělí pak proběhlo v Opavě jednání, kdy dohodl hráčům přestup do Liberce. Do té doby žádná jednání neproběhla,“ podotkl Jaroslav Kolínek. Cenu, za kterou Tiéhi přestoupil opavský manažer neprozradil. „Určitě se jedná o finančně zajímavý transfer. Musím ale přiznat, že naše představy byly vyšší. Christ byl pro nás důležitý hráč a osobně jsem chtěl, aby v Opavě zůstal do zimy. Na druhou stranu pro Tiéhiho se naskýtá zajímavé angažmá a další posun v kariéře,“ podotkl šéf opavského sportovního úseku.

Miky Gračanin (vlevo)
Byl jsem první dobrovolný migrant v Česku, směje se fotbalový virtuos Gračanin

Tiéhiho si do Opavy přivedl za nulu trenér Kováč jako neznámého fotbalistu ze sedmé anglické ligy. Rodák z Pobřeží Slonoviny ale šel výkonnostně nahoru. Naskočil k devatenácti zápasům v FORTUNA:LIZE. Zájem o něj byl už po sezoně. Kroužil kolem něj klub z druhé nejvyšší soutěže, tehdy se ale ještě odchod nekonal.

„Rád bych poděkoval Opavě za všechno. To, že jsem teď mohl podepsat smlouvu s Libercem, je díky tomu, že mi Slezský dal šanci hrát první ligu. Potkal jsem tady řadu skvělých lidí a úžasných spoluhráčů. Rád bych poděkoval za příležitost trenérovi Kováčovi i pánům Zavadilovi, Pospěchovi, Kolínkovi a Viktorinovi za příležitost hrát v Opavě,“ loučí se Christ Tiéhi. „Mrzí mě, že jsme sestoupili a Opava hraje druhou ligu, ale svým bývalým spoluhráčům věřím a vím, že Opava bude brzy zpátky v první lize. Chci poděkovat i fanouškům. Ať už jsme vítězili, nebo prohrávali, vždy stáli za námi a podporovali nás. Na klub, město a fanoušky nikdy nezapomenu,“ vyznala se čerstvá posila Liberce.

Jaroslav Kolínek měl vytipovanou náhradu v podobě třiadvacetiletého Michala Bílka, který je kmenovým hráčem druholigového Ústí nad Labem. Odchovanec Teplic patří v Armě k oporám, ale v zimě mu končí smlouva. „Ústí jsme předložili nabídku, tu ale neakceptovalo. Jeho angažování se zatím tak nekoná. Konec přestupního termínu se blíží. Uvidíme, zda se jednání ještě někam pohnou. Jeho příchod by přitom pomohl oběma stranám,“ poznamenal Kolínek. K dalšímu možnému aktuálnímu posílení řekl: „Náš kádr momentálně čítá jednadvacet hráčů. S těmi budeme odehrajeme podzimní část.“ Krom toho se se Slezským FC momentálně připravuje jednadvacetiletý David Macháček, který působil v mládežnických výběrech pražské Slavie. Z Edenu pak přestoupil do Jablonce, za který nastoupil do dvou utkání ve FORTUNA:LIZE. Pět duelů si připsal taky v dresu druholigového Varnsdorfu. „David s námi trénuje zatím dva dny. Jeho budoucnost budeme teprve řešit,“ uzavřel sportovní ředitel SFC Opava.