„Zájem Českých Budějovic mě určitě těší. Přišlo to z ničeho nic,“ přiznal Adam Rychlý. „Uvidíme, co z toho nakonec bude,“ doplnil pilíř opavské defenzivy.

Už v barvách Opavy měl možnost první ligu ochutnat. Za Slezský FC naskočil do patnácti zápasů. „Liga je liga. Ale jak říkám, nechávám to na manažerovi. Plně se soustředím na práci v Opavě,“ podotkl.

Zbyněk Pospěch na opavské lavičce
Podívejte se: Opavské béčko v akci, Pospěch s Mičolou na lavičce

Zápas proti Odře Opole mu vyšel. Odehrál první poločas. Dal v něm gól a Opava tuto pasáž vyhrála 1:0. „Do prvního poločasu jsme vstoupili hodně dobře. Dali jsme rychle ze standardky gól. S postupem času jsme byli hodně aktivní, presovali jsme. Podařilo se nám dostat do hry situace, které nacvičujeme v tréninku. Myslím si, že jsme první půli dobře odpracovali,“ hlásil Rychlý.

Očekávalo se, že polský tým bude nebezpečnější, přece jen zápas byl pro něj generálkou na domácí soutěž. „Čekal jsem od nich více. Možná byli svázaní i tím, že se chystají na ligu,“ přemýšlel nahlas opavský zadák.

V loňském ročníku nastupoval na postu defenzivního záložníka, nyní ho staví kouč Roman West na pozici stopera. „Jsem rád, že mohu hrát na více postech. Trenér zkouší nové varianty, aby si to co nejvíce sedlo,“ vysvětlil.

V sobotu mu dělal překvapivě parťáka Michal Bílek. „Michal odehrál super zápas proti Jastrzębie. Trenér to chtěl vyzkoušet, zda to bude opět fungovat,“ poznamenal třiadvacetiletý fotbalista.

Ten také okomentoval soustředění v Polsku. „Je škoda, že jsme na tréninkové hřiště museli dojíždět autobusem, to nám rozhodilo tréninkový harmonogram, který jsme měli mít. Ale jinak to šlo,“ dodal Adam Rychlý.