Před dvěma týdny napsal na facebook, že by si rád šel začutat, nakonec se vše vyvrbilo jinak. „Jeden basketbalový fanoušek mi napsal, že Kylešovice hrají přátelák na Minervě a nemají hráče, že mám přijít, tak jsem vyrazil,“ pousmál se Kryštof Vlček, aktuálně asistent Petra Czudka u basketbalového áčka Opavy. Zápas se mu povedl, dal gól. Trenér René Černohorský mu hned po zápase oznámil, že ho bere. „Na kousek přáteláku se byl podívat i kamarád Honza Schaffartzik, co hraje ligu za SFC. Za gól mě pochválil, ale jinak říkal, že jsem působil jako plašan,“ poznamenal basketbalový křídelník, který se svém novém sportu nastupuje ve středu zálohy. „Kopačky, které jsem si před čtyřmi lety koupil na charitativní fotbal, tak jsou využity,“ pronesl s úsměvem.

Zatím má za sebou v dresu Kylešovic dva zápasy. „Zvykám si na fotbal, měl jsem problém chápat některé pokyny, ale kluci mi pomáhají,“ pochvaluje si.

Nicméně úplně vše mu ve fotbale nejde pod kůži. „Strašně mě štve simulování, to z basketu neznám. Osobně se snažím všechno ustát, jsem pořádně okopaný. Na druhé straně stačí sebemenší kontakt a protihráč hned křičí a padá, což je strašné,“ kroutí hlavou Kryštof Vlček. Do fotbalu šel hlavně proto, aby měl pohyb. „Jsem soutěživý typ člověka. Dělat jen trenéra je pro mě málo, proto hraji fotbal. Jelikož máme zatím volné víkendy, mohu dávat fotbalu hodně. Ovšem až začne sezona, bude to jiné,“ uvědomuje si kylešovský fotbalista.

Velkým Kryštofovým fanouškem je jeho maminka. „Mamka mi fandí, ať dělám cokoliv, jde jí o to, ať jsem hlavně spokojený,“ podotkl Kryštof Vlček. To jeho partnerka Veronika se dostala do zajímavé situace. „Fotbal vůbec ráda nemá. Navíc je veganka a já mám nyní na dresu reklamu na řezníka,“ uzavřel fotbalové povídání sedmadvacetiletý basketbalista.