Tým nově povede šestatřicetiletý Dušan Harazim, který naposledy působil v rodných Štěpánkovicích. Nicméně k Dolnímu Benešovu má vztah. V minulosti dres tohoto klubu oblékal. „Angažmá v Dolním Benešově beru jako posun v kariéře. Jdu do klubu, který hraje vyšší soutěž, navíc na krajský přebor má nadstandardní zázemí,“ řekl Dušan Harazim, jenž minulosti jako hráč oblékal například dresy Slezského FC Opava, Bolatic, Kobeřic nebo Oldřišova. „Dolní Benešov navíc není pro mě neznámým klubem, jako hráč jsem tam působil. Jdu tak do známého prostředí,“ doplnil odchovanec štěpánkovického fotbalu.

Lumír Kot odešel do fotbalového nebe.
Poslední rozloučení s Lumírem Kotem proběhne v pátek. Co si přeje rodina?

Asistenta mu bude dělat Marek Samson. „Marek mohl klidně ještě hrát. Ale má zdravotní problém s koleny. Dal se na trenérskou dráhu. Byli jsme spolu už i ve Štěpánkovicích, takže se dobře známe. Věřím, že nám to bude klapat,“ poznamenal Dušan Harazim.

Dušan Harazim se stal novým trenérem Dolního BenešovaDušan Harazim se stal novým trenérem Dolního BenešovaZdroj: Lukáš Kaboň

Nové trenérské duo by rádo klub, který ještě nedávno působil v MSFL pozvedlo. „Chceme vylepšit čtrnáctou pozici. Momentálně pracujeme na posilách. Chtěli bychom přivést tři nové hráče,“ nastínil Dušan Harazim.

Na dolnobenšovském radaru je například zkušený brankář Tomáš Hájek, který momentálně chytá za Ludgeřovice. Nicméně v minulosti nastupoval také za Karvinou. Zájem o něj mají ale i Markvartovice. Na zkoušku ze Strahovic dorazí Jan Boček. Ve hře je i příchod Petra Katschmarze, který stejně jako Boček prošel mládeží Slezského FC Opava.

Dolní Benešov také čeká několik přípravných utkání. V nich svěřenci trenéra Dušana Harazima narazí na Ratiboř, Oldřišov, Kobeřice, opavskou osmnáctku, Štěpánkovice, Kravaře a Chlebičov.