„Začali jsme aktivně. Úvod patřil nám,“ pochvaloval si Ondřej Matěj, asistent domácího trenéra Jana Baránka. V 8. minutě kopal Háj standardní situaci. Konvička našel Kocura a ten ranou z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě. O deset minut později se skóre změnilo znovu. Kocur odcentroval, trefil ruku jednoho z jakubčovických hráčů ve vápně a sudí Vojkovský nařídil pokutový kop. K míči se postavil Eršil a střelou do protipohybu gólmana zvýšil na 2:0. „Vedení nás uklidnilo. Od nějaké pětadvacáté minuty a začaly mí navrch Jakubčovice. Byly fotbalovější, na druhou stranu žádnou velkou tutovku si nevytvořily,“ poznamenal domácí asistent.

Hlučín doma propadl
Hlučín chytil čtyřku, trenér Woznica nabídl rezignaci

Pět minut po přestávce obstřelil gólmana Kocur a Háj vedl 3:0. O osm minut snížil Filip Pražák. „Soupeř byl poté lepším týmem. Měl nebezpečné brejky, naštěstí my jsme už neinkasovali a získali velmi důležité tři body,“ zakončil Ondřej Matěj.

Háj ve Slezsku – Jakubčovice nad Odrou 3:1 (2:0)
Branky: 8. a 50. Kocur, 18. Eršil (penalta) – 58. F. Pražák. Rozhodčí: Vojkovský – Šištík, Švec. ŽK: Michna, Eršil – F. Pražák, Petr. Diváci: 123.
Háj ve Slezsku: Nemček – Ivan, Eršil, Konvička, A. Blažej – Kocur – Michna, Urbančík (81. Šimeček), Krejčí, Dvořáček (61. Strakoš) – Jančík (86. Juchelka). Trenér: Jan Baránek.