„Člověk nyní těží ze zkušeností, které nasbíral v profi fotbalu. Ano, dávám góly, ale důležité je, že sbíráme body,“ usmívá se šestatřicetiletý útočník. Věří, že Kravaře si formu udrží. „Aktuální výsledky jsou odrazem náročné zimní přípravy, což je vizitkou i našeho kouče. Dokážeme vydržet celé utkání kondičně, a to je základ,“ míní Milana Halaška, který nejpovedenější část své fotbalové kariéry prožil ve Slezském FC Opava. „Přeji si, ať nám forma vydrží. Kravaře patří do horní poloviny tabulky,“ zdůrazňuje.

Na kontě má již 15 vstřelených branek. „Před startem soutěže jsem se vsadil s naším trenérem, že na podzim dám více než devět branek. Dal jsem o dvě více, takže se mi sázku podařilo vyhrát,“ pousmál se fotbalista, jenž se epizodně mihl i ve druhé chorvatské lize. Nad svým šéfem vyhrál láhev dobrého alkoholu. Kravaře se mohou pyšnit skvělými fanoušky. „Jsou úžasní. Máme kotel, který nám mohou závidět i ve třetí lize. Naši fanoušci jsou takovou třešničkou na dortu,“ chválí Milan Halaška.

Kravaře mají další výhru
Kravařský Milan Halaška řádil, dvěma góly popravil Orlovou

V kádru účastníka krajského přeboru jsou ještě další dva bývalí ligou ostřílení borci, a to Zdeněk Pospěch s Petrem Zapalačem. „Naše kvalita s nimi šla nahoru. Smekám před Zdenou Pospěchem, jak ve svém věku hraje. Naskočil po pauze, kdy fotbal nehrál. Rychle se ale do toho dostal,“ všímá si Milan Halaška. „Celkově jsem v Kravařích spokojený. V kabině je skvělá parta, zázemí je nadstandardní,“ přidává další postřeh.

Nabízí se otázka, proč Milan Halaška nezamířil do rodného Krnova. „Odpověď je jednoduchá. Z Krnova jsem žádnou nabídku nedostal,“ přiznává. Během své kariéry kopal za Krnov, Opavu, Vítkovice, Karvinou, Líšeň, Hlučín, Frýdek-Místek, Táborsko, Bohumín, Petřkovice, Brno či Zaprešič. „Všude bylo dobře. V srdci mám ale nejvíce Opavu. Prožil jsem v ní krásné roky,“ poznamenává Milan Halaška. „Stále ji sleduji. Viděl jsem utkání s Příbramí, možná vyrazím na Spartu,“ hlásí.

Rodinné zázemí má v Chuchelné. S manželkou Petrou mají dceru Alenku a syna Tomáše. „Uvidím, zda se malý dá taky na fotbal. Zatím si kopeme na zahradě. Nechci nic lámat přes koleno a do něčeho ho tlačit,“ říká rychlonohý útočník. Ještě během opavského angažmá si zahrál se švagrem Martinem Neubertem. „Martin už fotbal nehraje. Kvůli zdravotním problémům byl nucen pověsit kopačky na hřebík. Nyní se věnuje posilování,“ zakončuje Milan Halaška povídání.