„Kádr zůstává téměř beze změn. Poprvé jsem měl v tomto směru měl klidnou zimní pauzu,“ pousmál se polomský kouč David Štverka. V týmu bude na jaře pokračovat i bývalý ligista Matěj Hrabina. Odchovanec Slezského FC Opava, který má na kontě 107 utkání v první lize, byl výraznou postavou celého přeboru. „S Matějem jsme se bavili a řekl mi, že bude pokračovat. Za to jsem moc rád,“ podotkl kouč aktuálně druhého týmu soutěže.

Co se týká odchodů, tak z podzimního kádru odešel pouze František Kaštovský, který má namířeno do Města Albrechtic a Zdeněk Dresler, který se vrací do Bílovce. „Více odchodů neevidujeme. Neřešíme ale ani příchody. Není důvod do kádru zasahovat. Navíc nyní budeme mít k dispozici marody Pompa s Augustýnkem a Palatickým. To budou naše posily pro jaro,“ zvedl prst David Štverka.

Slezan prohrál v prodloužení
Opava v Hodoníně vedla, nakonec si domů odvezla bod

Na Pustou Polom čeká během zimní přípravy šest přípravných duelů. Postupně narazí na Vratimov, Všechovice, Polanku, Chlebičov, Kozmice a Nový Jičín. V plánu je také soustředění. To proběhne na konci února v Pustějově.

A s jakým cílem půjde Pustá Polom do jarní části? „Nejsme pod tlakem. Nemáme to postaveno, tak jako Petřvald, že hlavním cílem je postup. Chceme soutěž vyhrát, výhodu máme v tom, že jsme Petřvald dvakrát porazili. Navíc, pokud chcete hrát divizi, musíte mít k tomu i zastoupení v mládežnických kategoriích,“ zakončil povídání David Štverka.