„Angažmá v Kravařích beru jako posun ve své trenérské kariéře. Zároveň jako Kravarák cítím velkou zodpovědnost. Je to pro mě velká výzva, na kterou se těším,“ řekl Deníku Michal Krzisch. Během své krátké trenérské kariéry vedl mužský tým Březové v okresním přeboru. Pracoval u mládeže v Porubě a aktuálně má starosti ještě dorostence při OFS Opava.

Kravaře jsou specifickým klubem. V minulosti hrály Divizi. Mohou se také pyšnit velkou fanouškovskou základnou. „Máme úžasné fanoušky. Fandí nám i na venkovních zápasech, o fotbal se se hodně zajímají. Chodí se dívat i na naše tréninky,“ podotkl mladý kouč a jedním dechem dodal: „Člověk tak pracuje pod určitým tlakem.“ Michal Krzisch figuroval v minulosti u áčka jako asistent Karla Štěpána. Aktuálně bude jeho pravou rukou Jiří Barcal, který bude u týmu působit jako hrající asistent. Gólmany má na starosti Petr Hladký.

Marques Rashaad Townes
Američan Townes o Opavě, nabídkách, novém kontraktu i moldavské manželce

Nováček soutěže už je v plné zimní přípravě. „Přípravu se snažíme dělat pestrou. Trénujeme v Buly aréně, chodíme na bazén, který slouží jako regenerace. Část tréninků se odehrává na umělé trávě v Chlebičově. Věřím, že ve druhé části přípravy nás počasí pustí i na přírodní trávu,“ přibližuje Michal Krzisch. Na Kravaře čeká i čtyřdenní soustředění v Luhačovicích a také osm přípravných duelů. Tým Michala Krzische prověří osmnáctka Slezského FC, Chlebičov, devatenáctka Hlučína, Nový Jičín, Nový Jičín, Bruntál, Krnov a generálku obstará duel s Velkými Heralticemi. „Vesměs nás prověří soupeři z vyšších soutěží, což je náš záměr. Tyhle zápasy nás mohou posunout,“ podotkl nový kouč.

Hráčský kádr se v Kravařích měnit příliš nebude. V týmu pokračuje i největší hvězda soutěže Zdeněk Pospěch. „Kádr se měnit nebude. Všichni kluci se do přípravy zapojili, tedy až na Petra Zapalače, který má vzhledem ke svým povinnostem ve Slezském FC Opava individuální tréninkový plán,“ poznamenal Michal Krzisch, který mimo jiné chválil přístup Zdeňka Pospěcha. S Kravařemi se nově připravují Michal Czerný, Denis Kahler, Michal Pavel a Kryštof Nestroj.

A co kravařské ambice pro jarní část? „Chceme hrát nahoře. Cílem je pohybovat se v první pětce,“ zakončil Michal Krzisch.