„S šestnácti vstřelenými góly jsem zatím spokojen jen částečně, teď jsem se totiž nějak zasekl. Na podzim mi to padalo více,“ podotkl Tomáš Gebauer. Za vstřelenými góly se ale odchovanec SFC Opava nehoní. „Důležitý je úspěch týmu. Chceme soutěž vyhrát,“ řekl rázně.

Polom porazila Orlovou
Pustá Polom otočila zápas s Orlovou a vede o tři body

Jestliže se pražská Sparta opírá o útočné trio Haraslín, Kuchta, Birmančevič, tak v Polomi trenér David Štverka sází na ofenzivní letku Palatický, Gebauer, Rolný. Ta dohromady nasázela soupeřům 36 gólů, a to z celkového počtu čtyřiapadesáti. „Daří se nám. Sedlo nám to, ale je to zásluha celého týmu,“ pronesl skromně Tomáš Gebauer, který má společně s Milanem Palatickým na starosti dávání gólů. Naopak Adam Rolný jim spíše do zakončení nahrává. „Je to dáno i tím, že s Palim hrajeme výše. Navíc Adam rád nahrává. Je to tak přirozené,“ pousmál se třicetiletý kanonýr.

Pustá Polom má kádr tvořený z hráčů, kteří v mládežnických kategoriích prošli Opavou nebo ostravským Baníkem. „Je to znát, že řada našich kluků prošla těmito organizacemi. S Adamem Rolným jsem dokonce v Opavě hrával,“ přiblížila opora Pusté Polomi.

Opavským fotbalistům se momentálně nedaří
Opava výsledkově i herně tápe! Tým zatím přišel o březnové prémie

Před sezonou se jasně do role velkého favorita pasoval Petřvald na Moravě, který disponuje také velkou kvalitou týmu. Ten je v tabulce po 20. kole druhý. Právě na Pustou Polom ztrácí tři body, navíc pro Polomské hraje lepší bilance ze vzájemných duelů. „Určitě nás první místo těší. Zápasy s týmy, jako Petřvald, nám sedí. Hrají otevřený fotbal, nejsou zalezlí v bloku, je to oblíbený soupeř, co se týká výsledků,“ řekl Tomáš Gebauer. „To se ale nedá říci třeba o Vřesině nebo Háji. S nimi se trápíme. To samé byla Orlová, tu jsme naštěstí porazili,“ podotkl polomský útočník.

Jak již bylo zmíněno, Tomáš Gebauer je odchovancem Slezského FC Opava. V klubu z Městských sadů prošel mládežnickými kategoriemi, zahrál si za béčko, dokonce se zapojil i do přípravy prvního týmu. „Do prvního týmu jsem nakoukl za trenérů Mazury a Skuhravého. Jednou jsem se dostal i na lavičku ve druhé lize. Více šancí jsem nedostal, Opava měla kvalitnější hráče,“ uznal Tomáš Gebauer.

Po odchodu z Opavy kopal třetí ligu za Dolní Benešov. „Na Benešov vzpomínám taky rád. Měli jsme v kabině dobrou partu. Namátkou vzpomenu Filipa Labudu, Ondru Moravce nebo Ondru Adamíka. Skončil jsem v době, kdy se tým odhlásil v rozehraném ročníku z MSFL a odešel do Pusté Polomi,“ vylíčil Tomáš Gebauer.

Na otázku, zda pro něj není krajský přebor málo, Tomáš Gebauer odpověděl: „Mám už nějaký věk a jiné priority. Fotbal chci hrát pro radost. V Pusté Polomi mě to naplňuje. Máme dobrou partu, trenéra, výsledky. Třeba si zahraji divize za Polom. Jen diváků by mohlo chodit více.“