První poločas se hrál překvapivě pod taktovkou Bolatic. „Začali jsme dobře. Hýřili jsme aktivitou a dostávali se do šancí,“ pochvaloval si bolatický kouč Tomáš Kretek. První velkou možnost měli hosté, poté co Oberherr využil zaváhání Wirtha a zjevil se sám před Štenclem. Na domácího brankáře si ale nepřišel. Následně našel Šamárek na zadní tyči Hluchníka, ten ovšem střílel nad. Mladý Hluchník měl i další možnost, když se s míčem ocitl na pětce, avšak jeho pokus byl zablokován. Ve 38. minutě byl Hluchník rychlejší než Lukáš Kollek. Domácí záložník fauloval a kopala se penalta, kterou Šula proměnil. „Zaslouženě jsme šli do vedení, škoda jen, že se nám nepodařilo proměnit ještě alespoň jednu gólovku,“ poznamenal šéf bolatické lavičky.

Jakub Mokráň
Jakub Mokráň: Zápas s Nymburkem jsme si prohráli sami

„První poločas nám vůbec nevyšel. Hráli jsme bez nasazení. Bolatice zaslouženě vedly. My jsme měli navíc štěstí, protože jsme mohli inkasovat více, než jednu branku,“ přiznal Dušan Christoph, který Kobeřic.

Po přestávce se dění na trávníku obrátilo. „Byli jsme aktivnější. Zlepšili jsme pohyb,“ řekl Christoph. První velkou šanci na vyrovnání měl Kubný, ale nedal. V 65. minutě se Kobeřice dočkaly. Střídající Šimeček připravil gól pro Štěpána Stříbného, který levou placírkou uklidil balon do sítě. Minutu před koncem mohl překlopit misky vah na stranu domácích Večerek, jenomže jeho dělovka skončila na břevně. „Říká se, že derby nemá favorita, tento zápas to jenom potvrdil. Bolatice hrály v prvním poločase opravdu dobře a bod si zaslouží,“ uznal Christoph. „Nám vyšel prvním poločas, Kobeřicím druhý. Z tohoto pohledu je remíza zasloužená,“ zakončil Tomáš Kretek.

Kobeřice – Bolatice 1:1 (0:1)
Branky: 65. Š. Stříbný – 38. Šula (penalta). Rozhodčí: Mitura – Čuba, Tomšík. ŽK: L. Kollek – Oberherr, Maršák. Diváci: 321.
Kobeřice: Štencel – F. Kollek (46. Šimeček), Večerek, Ševior (83. P. Stuchlík), René Wirth – Š. Stříbný (91. Sotorník), Robin Wirth, Kubný, L. Kollek – Kraut (83. O. Stuchlík), Kryštof. Trenér: Dušan Christoph.
Bolatice: Tomíček – V. Baránek mladší, Kotík, Gaida, Sikora – Hluchník (71. Chromečka), Šula, Skroch, Oberherr – Šamárek, Ševčík (89. Maršák). Trenér: Tomáš Kretek.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …