Minuta ticha odstartovala další díl seriálu Deníku Derby přes kopec. Týden před utkáním čtvrtého týmu divize E z Bzence a vedoucím Stráním nečekaně zemřel velký bzenecký fanoušek a dědeček kapitána a kanonýra Slovanu Petra Kasaly.

Stalo se to během utkání v Holešově. Největší persona Bzence navíc dávala gól, poté se stala tragická událost, která po prvním poločase duel předčasně ukončila.

Následující domácí derby s lídrem tabulky tak bylo pietní a velmi speciální. A napsalo neuvěřitelný příběh. Petr Kasala v zápase třikrát posílal svůj gól dědečkovi do nebe!

Trenérská rošáda

„Bylo to psychicky náročné, ale děda by chtěl, abych nastoupil. Chtěl jsem mu věnovat gól. Kdybymi někdo řekl, že dám tři, tak bych si myslel, že je blázen,“ kroutil hlavou Petr Kasala.

Dojemné chvíle zastínily i pikantní trenérskou změnu. Kouč Vladimír Beker, který Bzenec vytáhl na podzim na čtvrté místo tabulky, v zimě nečekaně kývl na nabídku právě vedoucího Strání, což mu spousta fanoušků nemůže odpustit.

Na místo Bekera se však v Bzenci postavila opravdová trenérská legenda – bývalý kouč Baníku Ostrava, Sigmy Olomouc či Zlína Bohumil Páník. Také o tom je sedmý díl videopořadu Deníku Derby přes kopec v kraji dobrého vína a kvalitní konzervované zeleniny.