Milín v cestě za prvním místem odstranil posledního soupeře, který ho mohl potenciálně ohrozit v cestě za prvenstvím. Stejně jako minulý týden ve Velimi, tak i nyní v Tuchlovicích po celých devadesát minut dominoval. Už v páté minutě otevřel skóre šestnáctou trefou v sezoně nejlepší střelec soutěže Kadlec a do přestávky na něj navázal ještě jeho kolega z útoku Gabriel.

„Musím říct, že docela dobrý zápas a čekal jsem ho horší, že nás budou víc přehrávat. V poli jsme se jim ještě jakžtakž vyrovnali, ale ukázali se jejich útočníci. Stanislav Gabriel předvedl kvalitu v zakončení,“ komentovala šlágr víkendu domácí hvězda Zdeňka Folprechta. Diváci v Tuchlovicích se báli vysokého přídělu. Gabriel ale přidal druhou trefu v zápase až čtvrt hodiny před koncem. Na Kadlece tak ztrácí už jednu branku. Zápas nakonec skončil 0:3, což brali domácí ještě za přijatelný výsledek.

„Herně to bylo podobné. Když jsme začali presovat a začali hrát jeden na jednoho, tak jejich útočníci i krajní hráči mají kvalitu. Na tuhle soutěž až moc velkou,“ uznal Folprecht. „Čekali jsme, že nás bude čekat těžké prostředí, přijde hodně lidí a jsem rád, že jsem utkání takhle zvládli. Říkali jsme si, že dva poslední odehrané zápasy byly nejdůležitější. Tuchlovice byly na tom nejlépe po fotbalové stránce, s kým jsme hráli. Působily velice dobře, chtěly hrát fotbal a kvalita zápasu byla super,“ pochvaloval si brankář hostů Marek Štěch.

Milín tak odstranil z cesty další celek z předních pozic tabulky. Na prvním místě má luxusní náskok 16 bodů a pokud ho udrží, tak už za měsíc může slavit celkový triumf v krajském přeboru. „Oba poslední dva zápasy venku jsme chtěli vyhrát už jenom kvůli tomu, že jak Velim, tak Tuchlovice byly celou dobu za námi a jedná se o nejkvalitnější dva týmy v soutěži ohledně fotbalovosti i organizace. Dokázali jsme tak, že jsme na prvním místě oprávněně. Soupeř žádnou vyloženou šanci neměl,“ komentoval trenér Martin Malý.

Tuchlovice – Milín 0:3 (0:2)

Branky: 38. a 75. Gabriel, 8. Kadlec. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Horák – Hamouz, Brýl. Diváci: 585.

Tuchlovice: Skalák – Pudil, Fitko (46. Kraus), Duchoň, Nosek (6. Kárník), Cabejšek (69. Brnovják), Bureš (56. Baratynskij), Růžička, Tóth (86. Hodan), Folprecht, Pihrt.

Milín: Štěch – Kvída, Mazuch, J. Obdržal, Dolejš – Soldát, Pohořálek (85. Zákoucký), Šilhavý (78. Kunc), Šedivý (71. Rom) – Gabriel (81. Bican), Kadlec (17. Mezera).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...