„Sparta byla velký favorit. Šli jsme do zápasu s otevřeným hledím. Chtěli jsme uhrát, co nejlepší výsledek,“ řekl po utkání Alois Skácel, asistent Radoslav Kováče. Katem Slezanů se stal Adam Hložek, autor hattricku. Opavští byli opět trestáni za chyby. „Bohužel při první brance jsme nechali odcentrovat Dočkala a následně nechali vyniknout Hložka, který byl úplně volný na zadní tyči,“ vracel se trenér k první brance zápasu. „Při druhé brance jsme zaváhali úplně. Rozehrávali jsme standardku a nedlouho po ní přišel druhý gól. V té chvíli to vypadalo, že utkání je úplně ztracené,“ poznamenal Skácel.

Praha - Zápas fotbalové FORTUNA:LIGY mezi AC Sparta Praha a SFC Opava 25. dubna 2021. Joss Moudoumbou Didiba (SFC Opava).
PODÍVEJTE SE: Opava dala na Letné dvě branky, body ale nemá

Na začátku druhého poločasu se trefil znovu Hložek a vypadalo to, že poslední celek ligy je zralý na ručník. Hosté ale sáhli ke střídání. Noví hráči Hellebrand, Holík a Smola hru týmu hodně oživili. „Zápas se nám podařilo trochu zdramatizovat. Za stavu 3:1 měl agilní Žídek tutovku, kterou bohužel nedal,“ litoval Skácel. Zápas nakonec skončil vítězstvím 4:2. „Druhý poločas se musel divákům líbit. Musím kvitovat, že jsme dali dvě branky. Po přestávce jsme podali bojovný výkon. Celkově nebyla z naší strany druhá půle špatná,“ těšilo Skácela.

„V minulých zápasech měl také spoustu šancí, ale bohužel se mu nedařilo střeleckou smůlu protrhnout. Tentokrát byl výjimečný, dal tři góly a myslím, že i on si zápas užil. Takhle by si ho měl užívat častěji,“ chválil Adama Hložka Pavel Vrba. „Je důležité, aby fotbal bavil lidi. A to se povedlo. Jsem nespokojený s tím, že jsme dostali dva góly a že Opava měla ještě jednu gólovou příležitost. Naši defenzivu prověřila,“ dodal zkušený stratég.