„Představovali jsme si, že utkání vypadat jinak. Celý týden jsme na derby připravovali, chtěli jsme uhrát lepší výsledek, to se nám ale nepodařilo,“ povzdechl si po utkání opavský kouč Alois Skácel. Hlavně první poločas opavskému týmu vůbec nevyšel. „Možná to bylo i tím, že nám těsně před zápasem vypadl Honza Žídek, který měl zdravotní problém,“ pokračoval trenér. Defenziva Slezanů působila dost rozpačitě. „Narychlo jsme museli obranu překopat. Bylo to z naší strany bázlivé a nejisté,“ přiznal Skácel.

Baník se dostal celkem lehce do dvougólového vedení. „První poločas nebyl z naší strany dobrý. Soupeř si na nás chytře počkal a my jsme mu první dva góly doslova darovali. Ukázalo se, že někteří hráči nerozeznají míru rizika. Nedokáži vyhodnotit, kdy hrát konstruktivně, kdy hrát trochu jednodušeji,“ hledal trenér příčiny sobotní porážky.

Do druhého poločasu nevstoupila Opava špatně. „Změnili jsme rozestavení a prostřídali sestavu. Chtěli jsme dát kontaktní gól, ale to se nám nepodařilo. Šance jsme přitom měli. Tomáš Smola dokonce dvě. Baník pak přidal třetí gól a bylo rozhodnuto,“ poznamenal Skácel. „I když jsme na tom byli lepší, co se týká držení míče a počtu střel střel, pohráli jsme,“ dodal.

Očekávalo se, že třeba Tomáš Smola, jakožto bývalý hráč Baníku nastoupí v základní sestavě.  „Zvažovali jsme různé možnosti. Chtěli jsme ale nasadit rychlostní typy hráčů. Tento záměr se nám ale nevydařil. Měli jsme jsme špatné předfinální řešení,“ přiznal asistent Radoslava Kováče.

Sobotní derby bylo zvláštní, na rozdíl od těch předchozích mu chyběly emoce, zápletka. „Bylo to jiné. Hlavně diváci tomu chyběli,“ souhlasil Skácel a závěrem dodal: „Při odjezdu do Ostravy za námi přišli naši fanoušci. Byli jsme z toho nadšeni, moc si přejeme, aby mohli být brzy na tribunách.“