„Pozor, ale odchovancem Baníku nejsem. S fotbalem jsem začínal v Nové huti Ostrava. Do Baníku jsem přestoupil v patnácti a vydržel v něm pět let,“ zvedá prst opavský záložník. V současném kádru ostravského týmu už bývalé spoluhráče nemá. „Alespoň si nikoho nevybavuji. Jako mladý jsem zažil Slončíka, Rašku, Čížka nebo Svěrkoše, k těmto hráčům jsem hodně vzhlížel,“ přiznává Petr Zapalač.

Petr Zapalač - Ilustrační foto.Zdroj: Deník / František GélaNa nedělní zápas s Baníkem se těší. „Všichni se o tom bavíme. Je to specifické utkání pro celý region. Za druhou ligu máme Baníku co vracet. Chceme vyhrát,“ zdůrazňuje fotbalista, který disponuje aktuálně velmi dobrou formou.

Proti Příbrami a olomoucké Sigmě se zapsal dvakrát mezi střelce. „Moc si přeji, aby se utkání obešlo bez excesů na tribunách. Udělejme si z tohoto derby fotbalový svátek,“ apeluje Zapalač směrem k fanouškům.

Co by podle slov ostravského rodáka mohlo na Baník platit? „Mají kvalitní tým, což dokazuje jejich postavení v tabulce. Věřím ale, že se na ně dobře nachystáme a vyhrajeme. Musíme se snažit o rychlý přechod do ofenzivy a soustředit se na nulu vzadu,“ hledá Zapalač recept na Baník.

Derby je už dlouho vyprodané, i opavský fotbalista měl za úkol získat lístky pro své blízké. „Pro rodinu a kamarády z Opavy mám, ale menší sestry zůstanou doma,“ prozradil Zapalač.

Petr Zapalač - Ilustrační foto.Zdroj: Deník / Petr Widenka

Krajní záložník by měl být velkou zbraní trenéra Kopeckého v souboji s Baníkem. Jeho forma má vzrůstající tendenci.

„Přemýšlel jsem nad tím. Uvědomil jsem si, že mi pomohlo to, že jsme se vrátili k rozestavení se čtyřmi obránci. Musel jsem se vracet, hlavně bránit a na ofenzivu jsem už neměl tolik sil. Nyní mi trenér Kopecký klade na srdce, abych hrál nahoře, snažil se chodit do akcí jeden na jednoho. Pro mě je lepší hrát nahoře, jsem ofenzivní hráč,“ vysvětluje.

„Samozřejmě že musím bránit, ale když se dostanu dopředu, mohu jít do sprintu a máme z toho rychlé brejky. Navíc když máte za sebou Honzu Žídka, můžete si toho dovolit více, je to pro mě velká jistota,“ dodává Petr Zapalač.