Výsledkem je společné prohlášení směrem k fanouškům, protože si všechny zainteresované strany uvědomují vysoké bezpečnostní riziko tohoto utkání a udělají maximum možného pro snížení všech možných rizik spojených s organizací tohoto zápasu.

Pro potřeby hostujících fanoušků bude k dispozici  část tribuny H o celkové kapacitě 1 009 míst. Jedná se o zhruba 16 % z celkové kapacity Městského stadionu na toto derby. Je to výrazně vyšší počet vstupenek, než stanovuje minimální kvóta (5 % z kapacity stadionu).

Hostující klub garantoval, že bude důrazně apelovat na své příznivce, aby se chovali sportovně a v duchu fair-play. Případné nevhodné chování fanoušků FC Baník Ostrava může v budoucnu ovlivnit kvótu vstupenek jim určenou při vzájemných utkáních. FC Baník Ostrava zároveň zajistí distribuci vstupenek mezi své fanoušky. Distribuce lístků pro fanoušky FC Baník Ostrava bude zahájena prostřednictvím jejich klubu v pondělí 5. listopadu 2018.

Pevně věříme, že toto vstřícné rozhodnutí povede ke zmírnění napjatých vztahů mezi fanoušky obou klubů, a především přispěje ke sportovní atmosféře na Městském stadionu v Opavě při listopadovém slezském derby.

Bližší organizační informace ohledně tohoto utkání budeme postupně uveřejňovat na našich webových stránkách. Už teď ovšem upozorňujeme, že v den zápasu budou přijata mimořádná bezpečnostní opatření.

S pozdravem Ing. Marek Hájek, předseda představenstva Slezského FC Opava a Ing. Václav Brabec, předseda představenstva FC Baník Ostrava.