„Je to špatné. Další zápas, který nám nevyšel. Dáte do něj všechno, bohužel bez výsledku,“ smutnil po utkání brankář Opavy Tomáš Digaňa. „Situace není dobrá, ale budeme bojovat do posledního kola. Nemůžeme to ještě vzdávat,“ podotkl třiadvacetiletý strážce opavské svatyně.

Ve městě Škodovek se zápas lámal ve druhém poločase. Kdy nejdříve překonal Digaňu střelou zpoza šestnáctky Zmrhal a v závěru pojistil domácím tři body přesnou hlavičkou Škoda. „Jestli si dobře vzpomínám, tak Zmrhal udělal kličku na levou nohu, vystřelil okolo našeho obránce. Ač jsem se snažil, na balon jsem nedosáhl,“ popisoval první zásah ve své síti. „Při druhém gólu to kluci dobře vytlačili, zprvu jsem si myslel, že Škoda střílí z ofsajdu, ale nakonec situaci ani neřešilo video,“ řekl ještě Digaňa, který si v Mladé Boleslavi připsal svůj pátý ligový start.

Alois Skácel
Alois Skácel: Náš problém? Nedostaneme balon do šestnáctky

Středočeši zahrozili už v prvním poločase, ale Jiří Klíma své tutovky neproměnil. Respektive vychytal ho Digaňa. „Měl jsem i štěstí,“ přiznal skromně. „První šance vznikla po mé chybě, ujela mi noha a na balon od Matěje Helešice jsem nedosáhl. Naštěstí se mi podařilo šanci chytit. Při druhé jsem se snažil dostat co nejblíže ke Klímovi. Záměr mi vyšel. Za zákroky jsem rád, na druhou stranu ale body nemáme,“ pronesl Tomáš Digaňa.

Opava směrem dopředu příliš nebezpečná nebyla. „Měli jsme jednu dobrou možnost Rendou Dedičem ale i další náznaky po krajích. Góly ale nedáváme, to je pravda,“ zakončil povídání slovenský brankář.