„Lumču znám, byl s námi ve Zlíně, ale teď už je jedno, na koho narazím. Jsem rád, že jsem vyřadil Karlose, což byl podle mého nejsilnější soupeř. Cíl vyhrát celý turnaj tak zůstává,“ má jasno Lukáš Železník. Druhou dvojici tvoří Matouš Trmal s Janem Kopicem, tedy Slovácko vers. Plzeň.

Finálový́ program bude po semifinálových sériích ihned pokračovat zápasy o třetí́ místo a velkým finále. Všechny čtyři série budou odehrány stejně jako v dosavadním průběhu Datart e:LIGA Challenge v herním mó́du 85 rated kick-off, tedy se srovnanými kvalitami hráčů̊ ve hře.

Hráči se střetnou v sítích na dvě vítězná́ utkání. Jednotlivé́ zápasy se budou hrát na 2x6 minut a musejí́ se rozhodnout v prodloužení s pravidlem zlatého gólu, tedy až do rozhodnutí.

Vítězný́ hráč spolu se svým mateřským klubem získá́ právo určit organizaci zaměřenou na dětskou výchovu, která́ od Ligové́ fotbalové́ asociace obdrží́ finanční́ dar z nadačního fondu Zelený́ život ve výši 100 tisíc korun na podporu boje proti koronaviru.

Všechny zápasy budou k vidění zdivě na webu www.e-liga.cz nebo sociálních sítích FORTUNA:LIGY. Předběžný́ program finálového večera Datart e:LIGA Challange

• 17.00 hod Železník (Opava) vs. Číž̌ (Ostrava)
• 18.15 hod (podle vývoje předchozí́ série) Trmal (Slovácko) vs. Kopic (Plzeň)
• 19.30 hod (podle vývoje předchozí́ série) série BO3 o třetí́ místo
• 20.45 hod (podle vývoje předchozí́ série) série BO3 FINÁLE.