„Mám rozporuplné pocity. Jsem strašně rád, že jsme vyhráli. Chtěli jsme to, ale zároveň mi skončila jedna povedená část mého fotbalového života,“ přiznal Joel Kayamba.

„Opava mi zůstane navždy v srdci, díky nyní se mohu posunout zase o něco výše, jsou tady skvělí lidé, a to nemyslím jenom fanoušky,“ podotkl šestadvacetiletý fotbalista, který se se spoluhráči loučil na včerejší zabijačce.

„To já rád, takové akce,“ usmál se.

Před utkáním s Boleslaví se s ním klub rozloučil, od generálního manažera Aloise Grussmanna dostal přímo na trávníku dárek.

„Chtěl jsem se rozloučit gólem, ale když moc chcete, nevyjde vám to, holt tak už to chodí,“ pokrčil rameny rodák z Demokratické republiky Kongo.

Nyní ho čeká přesun na západ Čech. „Plzni jsem fandil, držel palce, ať si na jaře zahraje Evropskou ligu. To se povedlo, těším se. Teď je řada na mně, abych si vybojoval místo v sestavě,“ zvedl prst Joel Kayamba.

Na to, že ho čeká v Plzni velká konkurence, je připraven.

„Žádná sranda to nebude, ale jsem připraven na to, že to zvládnu a prosadím se. Cíle si musí člověk pořád posunovat výše,“ uzavřel optimisticky naladěný Joel Kayamba.