„Začátek jsme měli slušný, mám na mysli prvních pět minut, šly tam nějaké centry, zakončení Žídka,“ vracel se k sobotnímu zápasu trenér Opavy Radoslav Kováč. „Pak ale přišla pasáž, která nám doslova zlomila vaz. Udělali jsme tři chyby, které byly z kategorie neskutečných, vůbec jim nerozumím.“ kroutil hlavou jednačtyřicetiletý stratég. Hlavně první branku dostalo Slovácko, jako dar z nebes. „Gólman si zařve, že balon má a hráč mu do toho dá hlavu. Přitom tam ani soupeř nikoho neměl. Jasná chyba v komunikaci. Druhé brance předchází přihrávka na střed, třetí taky zadarmo. Stačila chvilka a veškeré naše snažení bylo zbořeno,“ postesknul si Kováč.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) se v 9. kole FORTUNA:LIGY utkali s předposlední Opavou.
PODÍVEJTE SE: Opava se Slováckem padla, rozhodl první poločas

Očividně bylo vidět, že velké trápení na hřišti zažívá mladý Dalibor Večerka. „Je toho na něj moc. Je to mladý kluk, který je bez zkušeností. Po Slavii jsme ho podrželi. A to i proto, že nemáme jinou alternativu. Nechci rozhodně náš neúspěch na něj svádět,“ podotkl trenér SFC Opava a dodal: „Chybí nám Hnaníček, Schaffartzik, Rychlý a Helešic.“

Ještě do poločasu se podařilo Opavě snížit Holíkem na 3:1. „Ve druhém poločase jsme se trochu nadechli ale s výsledkem se nám nic udělat nepodařilo,“ konstatoval Kováč.

Kdo viděl dění na trávníku, tak musel uznat, že k nejlepším hráčům na hřišti v opavském dresu patřil dvaačtyřicetiletý veterán Pavel Zavadil. „Je to tak, a to je smutný příběh,“ zakončil trenér.