Opavě patří poslední příčka. Jak jste viděl tým trenéra Radoslava Kováče během podzimní části?
Myslím si, že optikou výsledků asi měla navíc. Šest bodů není to co by v klubu chtěli. V některých zápasech to nebylo špatné a mohli z nich vytěžit více, jako třeba s Baníkem. Ani předvedený styl hry nebyl v některých pasážích špatný. Bohužel fotbal se rozhoduje na posledních třetinách hřiště. Opavským chybělo finále. Je to dáno ale i zkušenostmi, které týmu chyběly. Přišlo mi taky, že Opava se nedokázala během zápasů vyvarovat výpadkům. Přišla ztráta koncentrace, a to dokázali soupeři trestat.

Co říkáte na to, že Opava dávala v průběhu podzimu šanci řadě mladých hráčů?
Zda Opava nasazovala až příliš mladých hráčů, nedokážu posoudit. Situaci v klubu neznám, navíc svou roli sehrála i současná koronavirová pandemie. Nevím taky, zda mladí dostávali šanci na úkor zkušených fotbalistů. Vždycky má ale rozhodovat kvalita a vhodná typologie hráčů, a ne věk.

Opava sáhla nyní k razantnímu posílení, jak to vnímáte?
Opava se snaží produkovat nějaký fotbal. A to aktivní a konstruktivní. Heloše i Kulhánka znám, oba by mohli být pro Opavu při její hře platní. U Nešického nevím, u nás v Liberci toho moc nenahrál.

Hodně je v Opavě, a to i u fanoušků, skloňováno jméno Tomáše Smoly. Útočníka, který přichází na hostování z Rumunska…
Typologicky asi nemusí Smola do opavské hry příliš zapadnout. Nicméně si myslím, že i tak týmu může pomoci. Může přinést Opavě to, co ji během podzimu chybělo, a to přinést kvalitu a důraz do obou šestnáctek. Umí pomoci, jak při ofenzivních, tak defenzivních standardních situacích a taky dokáže dát gól.