Hráči, trenéři i všichni členové realizačního týmu opavského A-mužstva přistoupili ke snížení fixní části měsíční výplaty s platností od 1. března do 31. července za předpokladu, že bude plně obnovena sportovní činnost. Na dočasné snížení měsíční odměny přistoupili všichni zaměstnanci napříč klubem.

„V tuto chvíli jsou tato opatření nutná a SFC tak získá větší stabilitu v období, které je složité pro všechny. Tuto dohodu za hlavního akcionáře klubu, kterým je město, velmi přivítal náměstek primátora Igor Hendrych, který má SFC ve své gesci,“ poznamenal předseda představenstva SFC Opava Zdeněk Viktorin.

„Nechtěli jsme jít cestou propouštění nebo vypovídání smluv. Nikdy není lehké někomu sahat na peníze, ale v tuto chvíli musíme ustoupit všichni. Fungování klubu je nadřazeno zájmům jednotlivců. S Lojzou Grussmannem a šéftrenéry mládeže jsme jednali se všemi lidmi v klubu a jsem rád, že jsme našli společnou řeč a shodu,“ pochvaloval si ředitel SFC Opava Jaroslav Rovňan a dodal: „Vnímáme podporu z řad našich partnerů, města i fanoušků, které si velice ceníme. Současná situace není jednoduchá pro nikoho z nás. Může nastat i situace, kdy naši dohodu budeme muset prodloužit, ale věřím, že pokud budeme táhnout za jeden provaz, zvládneme to.“ 

Hráči reagovali na snížení platů smířlivě. „Nikdo z nás podobnou situaci v životě nezažil. Ve světě umírají lidé, nyní jde především o zdraví. Je jasné, že když se nehrají zápasy, nemůžeme dostávat výplatu v plné výši. Ekonomicky na tom teď firmy nebudou dobře, což pocítí i sport. Uskromnit se musí úplně všichni,“ řekl nejzkušenější hráč Opavy Pavel Zavadil.

Mzdy jsou sníženy s platností od 1. března do 31. července letošního roku. Základní platy jsou sníženy od 30 procent v závislosti na druhu vykonávané činnosti.