Dozorčí rada byla zúžena na tři členy. Vše ještě musí projít schválením valné hromady. Podle informací Deníku je už také vyřešena otázka nového kouče. Tým by měl vést Josef Dvorník společně s Aloisem Grussmannem. Varianta s Jiřím Balcárkem nebo Stanislavem Levým padla.

Změny v opavském klubu odstartovala schůzka, která se uskutečnila minulé pondělí. „Tato schůzka byla stěžejní pro další směřování klubu,“ řekl primátor Tomáš Navrátil.

SFC Opava – FK Teplice 0:1
VIDEO: Pozápasové ohlasy po zápase s Teplicemi

„Bylo to konstruktivní jednání u kulatého stolu, a to za účastí všech akcionářů, zástupců vedení, managementu a hráčské kabiny. Našli jsme shodu, tak aby klub fungoval a dál se rozvíjel. Jasnou prioritou je udržení se v nejvyšší soutěži,“ podotkl primátor. „Velmi přínosná byla pro nás i schůzka s fanoušky,“ dodal.

Primátor města Opavy Tomáš Navrátil.Zdroj: Deník / Petr Dušek

V novém pětičlenném představenstvu budou figurovat Michal Kokošek, Roman Kovář, Radim Kavan, Zdeněk Viktorin a zástupce současného největšího sponzora společnosti Isotra Michal Bártík. Tříčlenná dozorčí rada bude fungovat ve složení Petra Hlaváčová, Zdeněk Pospěch a Vlastimil Harazim.

„Chtěli jsme mít ve vedení odborníky. Velké plus vidím v tom, že máme v klubu nyní Zdeňka Pospěcha. S fotbalovým prostředím je spjat úzce i Vlastimil Harazim. Je zainteresovaný ve spolku SFC. To samé platí i o představenstvu,“ pokračoval nejvyšší představitel města.

SFC Opava – FK Teplice 0:1
Opava nevyužila přesilovku a nemá ani bod

Na otázku zda bude v klubu působit nadále sportovní manažer Alois Grusssmann, primátor odpověděl: „Stále je sportovním ředitelem. Věřím, že spolupráce bude dál pokračovat.“

Samotný Tomáš Navrátil se z klubu stahuje. „Přeji si, aby fotbal šel nahoru. Věřím, že výsledky se dostaví, už proti Teplicím nebyla naše hra špatná, chybělo nám i kousek toho štěstí. Z fotbalu se sice stahuji, ale fandit mu budu nadále,“ zakončil.