Kmenový hráč ostravského Baníku, třiadvacetiletý Matěj Helešic, naposledy působil v Českých Budějovicích. Na kontě devatenáct prvoligových startů. „Matěje jsme sledovali, od Baníku dostal svolení se u nás připravovat. Nyní řešíme, jakou formou bude u nás působit,“ řekl sportovní manažer SFC Opava Alois Grussmann.

Na testy do Opavy má údajně namířeno Dominik Smékal. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník Dominik Smékal, který hrával za Sigmu a Baník, za sebou má také 2,5 leté působení v mládežnické akademii Interu Milán.

Opava řeší ale i další příchody. „Chceme přivést čtyři až pět hráčů,“ podotkl Grussmann. Během týdne by se k opavskému týmu měl připojit třiatřicetiletý Josef Hnaníček, fotbalista, který je schopen zahrát na pozici stopera, či defenzivního záložníka. Zlínský rodák, jenž odehrál 161 zápasu v lize by přišel jako volný hráč. Podle informaci Deníku má o něj zájem i Příbram.

Mezi vytipovanými posilami SFC je i devětadvacetiletý zlínský útočník Lukáš Železník, který v minulosti hrával i za pražskou Slavii a Mladou Boleslav. V jeho případě by mělo jít o výměnu za Dominika Simerského, o kterého má zlínský Fastav zájem a v létě mu končí v Městských sadech smlouva.

Stále je otevřena otázka odchodu Jaroslava Svozila do ostravského Baníku. „Jednaní pokračují, více k tomu nemám,“ dodal Grussmann. Opavské požadavky jsou jasné. Finanční kompenzace, plus příchod Martina Šindeláře. Spekuluje se nově i o Václavu Procházkovi. Opavští ještě nezavrhli návrat Pavla Šulce, jenž bojuje o místo v sestavě Plzně.

Kabinu SFC naopak opustil Bidje Manzia, který bude hostovat v Sokolově. Svolení hledat si nové angažmá dostane Bronislav Stáňa.