„Chtěli jsme hrát velmi aktivně, Slavii napadat. V některých momentech se nám to i dařilo,“ začal o utkání hovořit trenér Opavy Radoslav Kováč. „Slavia šla do deseti. Byla to naše šance. Ale místo toho, abychom měli větší odvahu hrát po zemi, obehrávat to, tak jsme byli krkolomní, neměli jsme klid na míči,“ štvalo trenéra. „Pokud se nám podařilo dostat se do finální fáze, řešili jsme to špatně. Chyběl nám klid,“ hlesl Kováč.

Praha - Zápas fotbalové FORTUNA:LIGY mezi SK Slavia Praha a SFC Opava 21. března 2021.
PODÍVEJTE SE: Opava se poločas držela, pak ale chytla čtyřku

Klíčový moment zápasu přišel ve již zmiňované čtvrté minutě nastavení prvního poločasu. Opava hloupě přišla o balon. Stanciu ještě na Digaňu nevyzrál, avšak Kuchta ano. „Tento gól do šatny rozhodl zápas,“ byl si jistý Kováč. „Místo toho, abychom hru zklidnili, tak jsme dali balon rychle do autu. Přitom dokonce poločasu chybělo třicet vteřin. Takhle situace řešit nemůžeme,“ zlobil se trenér.

O poločasové přestávce se přímo na trávníku realizační tým Opavy dlouho radil. Nakonec do hry poslal namísto Řezníčka mladého Rataje. „Chtěli jsme to trochu změnit. Mladý Raty šel do hry, aby naši hru rozběhal. Jenomže jsme další naší chybou darovali domácím druhý gól a k tomu ještě červenou kartu. V té chvíli bylo po zápase,“ narážel na Kulhánkovo pochybení šéf opavské lavičky.

Opava stejně jako proti Pardubicím převedenou hrou nenadchla. „Trochu dost jsme ztráceli střed pole, tam nám to vůbec nefungovalo. Byli jsme u všeho pozdě. Lukáš Provod měl každý odražený balón. Přitom na to jsme se chystali, a to nám vůbec nevyšlo,“ poznamenal Kováč. „Slavia má obrovskou kvalitu, já jsem zklamaný z toho, že jsme byli málo na míči. Z naší strany tam byl až příliš velký respekt,“ dodal jedním dechem.

Trenér Slezanů Radoslav Kováč preferuje hru s třemi obránci. „Nechceme hrát z hlubokého bloku. Chceme hrát aktivně vysoko, abychom měli, co nejkratší cestu k bráně. Bohužel nejsme schopni dát gól. Ve finální fázi máme velké problémy. Naopak dostáváme hloupé branky. To jsou naše zkraty,“ podotkl Radoslav Kováč. „Přemýšlel jsem o změně systému. Jenomže jsme to zkusili v přípravě, ale nezvládli jsme to. Když jsem přišel do Opavy, chtěl jsem mít dva systémy a přepínat ze čtyřky na trojku a měnit je. Ale nejde to. Kluci jsou pracovití, avšak narážíme na limit. Proto se soustředíme na trojku,“ zakončil Radoslav Kováč.