Zajímavostí je, že šéf opavské lavičky v minulosti trénoval současnou největší hvězdu Plzně Michaela Krmenčíka a také Jana Kopice. Více už v následujícím rozhovoru.

Trenére, máte za sebou necelý týden na opavské lavičce, jak zatím probíhá aklimatizace a sžívání s týmem?
Musím říci, že na hráčích cítím, že chtějí uspět. Co se týká celkového přístupu lidí, co tady dělají fotbal, tak to na mě dělá dobrý dojem.

Chybělo vám už trénování?
Byl jsem sice bez angažmá jen tři měsíce, ale stoprocentně mi chybělo.

Vracíte se do ligy jako hlavní trenér, je to přece jenom o větší zodpovědnosti, než tomu bylo při vaši poslední štaci, když jste dělal asistenta v Karviné…
Funkce asistenta a hlavního trenéra se nedá vůbec srovnávat, je to tak. Člověk má větší zodpovědnost a musím přiznat, že se na to těším.

V sobotu vás čeká premiéra, to pěkně ostrá. Hrajete na hřišti úřadujícího mistra z Plzně. Jak toto utkání vnímáte?
Jedeme s cílem co nejvíce Plzeň potrápit. Každý bodový zisk by byl pro nás úspěchem, ale také i dobrá hra, od které se chceme odrazit.Uvidíme, co z toho vznikne.

Plzeň máte určitě dobře načtenou, má tento tým nějakou slabinu?
Každý tým má své slabiny. Důležité bude ale, co předvedeme my a jak budeme sebevědomí s takovým to soupeře hrát.

Největší hvězdou Plzně je Michael Krmenčík, připravujete se na něj nějak speciálně?
Jedná se o útočníka číslo jedna v lize, osobně jsem ho trénoval v Čáslavi. Musíme si dát na něj pozor, Plzeň ale není jen Krmenčík. Je to silný tým.

Dojde v opavské sestavě k nějakým změnám. Nebo se bude podobat hodně té, co nastoupila v Jablonci? Jisté je, že hrát nebude Joel Kayamba…
Beru to jako fakt, Joel má své kvality, musíme se s tím vyrovnat. Příležitost ukázat se, dostane někdo jiný. Se sestavou nechci předbíhat. V hlavě mám několik otazníku, uvidíme den před zápasem, jak budou kluci vypadat, ale sestava se mi v hlavě rýsuje.

Sám cítíte nervozitu? Nebo napětí před velkou premiérou?
Trochu zdravou nervozitu cítím, ale jinak se všichni v Opavě na zápas těšíme.