Plzeňská Viktoria neprožívá povedené období. Šance na účast v Evropské lize roztrhaly belgické Antverpy a Plzni to nejde ani v domácí soutěži, kde tři kola v řadě nevyhrála. Naposledy doma dokonce nedala ani gól Slovácku. Slabší formy Západočechů by rádi využili právě Opavští. „Chtěli bychom, ale v tuto chvíli se musíme soustředit sami na sebe. Oproti poslednímu utkání se musíme zlepšit,“ připomíná kouč Slezského FC Ivan Kopecký krach se Zlínem, se který Opava doma prohrála rozdílem tří branek.

Slezané na tom ovšem nejsou vůbec dobře. Po výhrách v Českých Budějovicích a nad Příbramí přišly na řadu čtyři porážky za sebou a naposledy i velký herní útlum. „Všichni si toho jsme vědomi. Zápas se Zlínem pro nás byl obrovským zklamáním, ale od hráčů cítím, že s tím chtějí něco udělat. Poctivě makají a teď bude důležité, abychom se odrazili třeba i tímto utkáním. Favorit je ale jasný,“ uvědomuje si opavský trenér.

Ten bude muset obměnit základní sestavu. Proti svému mateřskému klubu nemůže nastoupit mladý dravec Pavel Šulc, který je v Opavě na hostování právě z Plzně. K dispozici nebude vzhledem ke karetnímu trestu ani středopolař Pavel Zavadil. „Před minulým utkáním se navíc zranil Hrabina a Broňa Stáňa má pochroumaný kotník,“ informuje Kopecký. „O sestavě ještě zcela jasno nemám. Jsou tam otazníky, které vyřešíme během víkendu,“ dodává. 

Plzeň hostí Opavu v neděli od 16.30 hodin.

(šim)