Branka to byla vítězná, kromě toho držel Žídek celou opavskou defenzivu. V sobotu na sebe oba soupeři narazí znovu, tentokrát už v rámci FORTUNA:LIGY. Zkušený stoper bude ale trenérovi Ivanu Kopeckému chybět. Ještě totiž není připraven do hry po vážném zranění kolene.

„Na zápas to ještě není, ale už týden a půl s kluky naplno trénuji. Cítím se výborně a během deseti dnů bych chtěl naskočit za béčko. Potřebuji nabrat kondici a získat herní praxi,“ prozrazuje Jan Žídek.

Už v sobotu bude čekat na jeho spoluhráče zápas v Plzni. Domácí jsou velkými favority. „To ano, ale každé utkání začíná za stavu 0:0. Rozhodně nejedeme do Plzně pouze na sparring. Nemůžeme hrát s domácími fotbal, ale pokud zopakujeme výkon z duelu proti Jablonci, bez šancí nejsme,“ míní třiatřicetiletý fotbalista.

Původně měl v plánu, že na západ Čech vyrazí jako divák, nakonec od tohoto nápadu upustil. „Chtěl jsem do Plzně vyrazit, je to ale daleko a více mi prospěje klasický trénink,“ podotkl.

Opava v minulém týdnu prošla turbulencí, když nečekaně skončil trenér Roman Skuhravý. „Musím přiznat, že atmosféra v kabině je po delší době velmi dobrá. Kluci jsou bojovně naladění,“ přidal svůj postřeh rodák z Oldřišova.

Osobně má na sobotního soupeře Opavy dobré vzpomínky. Petru Bolkovi dal před necelými dvěma lety svůj životní gól. „Vzpomenu si na něj často. Z hlavy se to vymazat nedá. Přál bych si, aby mě v sobotu někdo napodobil,“ zakončil krátké povídání Jan Žídek.