Jeho spoluhráči tvrdě trénují na ligu, hrají přípravné zápasy, třiatřicetiletý stoper zatím rehabilituje a na práci s míčem si může nechat zatím nechat zajít chuť.

„Pokračuji v rehabilitaci, jezdím na kole. Dávám si krátkodobé cíle, a ty si plním, vždyť jsem se učil pomalu znovu chodit,“ prozrazuje Jan Žídek. Opava má za sebou týdenní soustředění v Kravařích, to nevynechal.

„Jelikož jezdím na kole, ráno jsem za kluky dojel, večer se vracel zpět. Snažím se být co nejvíce s týmem,“ podotýká rodák z Oldřišova.

Vidina ligy je pro něj vysoká. Že by svůj návrat na trávník uspěchal, se nebojí. „Hlavně trenérův asistent Pepa Dvorník se mě snaží brzdit. Ale svůj stav jsem konzultoval s operatérem, který mi řekl, že tělo si samo řekne dost. Pokud cítím sebemenší bolest, okamžitě ubírám na intenzitě. U každého je to individuální. Posunuji se po malých kouscích dál,“ pokračuje v povídání zkušený obránce.

Na otázku, kdy by se mohl zapojit do plného tréninku, odpověděl: „Na to nedokážu přesně odpovědět. Možná za měsíc a půl, možná za dva. Zatím jde všechno dobře, klepu na dřevo.“

Sjíždění Moravice je bezesporu nejoblíbenější akcí vodních turistů na Opavsku.
Povodí: nejste tady jediní! Vodáci: na přípravy bylo dost času!
Tomáš Freit bude v Opavě hostovat.
Tomáš Freit bude v Opavě hostovat

Vzhledem k tomu, že mohl mimo dění, aktuálně ligu tolik neprožívá. „Tím, že nejsem zdravý, si neuvědomuji tolik, že se liga blíží. Určitě se mé těšení bude stupňovat, až budu zdravější,“ je si jistý fotbalista, který prošel Dolním Benešovem, Oldřišovem, Lískovcem a Frýdkem-Místkem. „Občas jsem ale mrzutý z toho, že nemohu makat s týmem,“ přiznal.

I když nebude moci hrát, na zápasy bude jezdit. „Oldřišovský fanklub na zápasech chybět nebude, vyrazím z celou rodinou. Sice hrajeme všechno venku, ale co se dá dělat.“ pousmál se Jan Žídek. „Je pro mě nepochopitelné, že se výstavba vyhřívání protahuje. Přece už v březnu se vědělo, že máme do ligy nakročeno. Nyní hrajeme v Brně, stojí to peníze a navíc brzdí fotbalovou euforii,“ kroutí hlavou nad situaci, která okolo stadionu vyvstala.

Během tažení MOL Cupem si přál Jan Žídek narazit na pražskou Spartu, jeho přání vyslyšeno nebylo. Nyní ho pro změnu nepustí na letenský trávník operované koleno. „Mám ale od trenéra slíbeno, že budu na lavičce jako kustod,“ pousmál se důrazný zadák.

Opava je tým hráčů, tedy krom Pavla Zavadila, jenž nemá s ligou žádné zkušenosti. Na první dojem tento fakt vzbuzuje dojem, že trenér Skuhravý pracuje s hráči, které nikdo v nejvyšší soutěži nechce.

Ilustrační foto.
Držme našim borcům palce, studenti reprezentují v Číně
Ilustrační foto.
Sezona je finančně vykrytá, ubezpečuje Libor Witassek

„Možná to tak mohlo vypadat, ale v posledních dvou letech jsme nabídky dostávali. Avšak viděli jsme šanci zahrát si ligu v Opavě. Pro mě to znamená strašně moc, Slezský FC je pro mě nejvíc, srdeční záležitost,“ svěřil se Jan Žídek.

Vzhledem k jeho vážnému zranění se čekalo, že klub přivede dalšího stopera, ale nestalo se tak. Trenér Skuhravý navíc jasně řekl, že Jan Žídek, až se uzdraví, bude velkou posilou. „Neřešil jsem to. Hlasy, že někdo přijde, se ke mně dostaly, ale mě to nechávalo v klidu.

Byl a jsem připraven se o své místo v sestavě porvat,“ řekl rázně klíčový muž opavské sestavy.

Hlučínský nadšenec obnovuje historické polní cesty.
Hlučínský nadšenec obnovuje historické polní cesty
Východní část severního obchvatu roste díky nepřerušovaným stavebním pracím jako z vody. Pokud nedojde k nepředvídaným problémům, může být zprovozněna na přelomu let 2019 a 2020.
Opava: práce na obchvatu města intenzivně pokračují