Pokud fotbalisté Zlína v sobotním utkání 31. kola FORTUNA:LIGY porazí poslední tým tabulky, čeká Slezany nevyhnutelný pád o patro níž, což samozřejmě rodáka z padesátitisícového města vůbec netěší, nicméně kamarády a bývalé spoluhráče v důležitém střetnutí rozhodně šetřit nebude.

„Určitě to vnímám, ale neřekl bych, že zrovna díky nám Opava sestoupí,“ říká Janetzký. „Soupeři vůbec nevyšla podzimní část, ani na jaře moc bodů neuhrál. I když hraje dobrý fotbal, nedává góly, což je jeho hlavní problém,“ míní.

Slezané před týdnem doma jenom remizovali s pražskými Bohemians 1:1 a z poslední příčky ztrácejí na patnácté Teplice deset bodů, takže čtyři kola před koncem mají už jen teoretickou šanci na záchranu.

„Samozřejmě mě to mrzí. Opavě jsem fandil, aby se udržela. Je to fotbalové město s hezkým stadionem, dobrými fanoušky. Je velká škoda, že spadne,“ štve Janetzkého.

Třiadvacetiletý záložník zamířil do Zlína před dvěma lety. V bývalém klubu má ale pořád kamarády, známé, se kterými si pravidelně volá, zůstává s nimi v kontaktu. „Někteří kluci tam pořád ještě jsou, jiní už sice odešli, ale znám se i s lidmi z vedení. I proto mám ke klubu pořád vztah,“ vysvětluje.

City ale půjdou v sobotu alespoň na dvě hodiny stranou. Také Zlín, kde nyní Janetzký nyní působí, po sedmi zápasech bez výhry potřebuje nutně zabrat. „Je to tak,“ přikyvuje.

„Víme, o co v zápase půjde. Musíme zápas zvládnout, získat tři body, abychom měli konečně chvíli klid,“ uvědomuje si. Ševci po šesti porážkách v řadě naposledy v Teplicích alespoň vydřeli bezbrankovou remízu. Od bojovného výkonu se chtějí odrazit do zbývajících čtyř duelů.

Proti Opavě ale musí předvést větší fotbalovost, vpředu být nebezpečnější, kreativnější. „Myslím, že nám nerozhodný výsledek po psychické stránce pomohl. Jsem rád, že jsme neprohráli. Nyní nás ale čeká jiné utkání než v Teplicích, kde jsme se víceméně spoléhali hlavně na obranu. Nyní se budeme snažit dát i nějaký gól. K tomu potřebujeme zlepšit finální fázi, koncovku,“ ví dobře.

Právě střílení branek dělá hráčům Fastavu v posledních zápasech největší problém. Kapitán Poznar se naposledy trefil na konci února proti Mladé Boleslavi, zaseknutí jsou i další borci.

Ševci z posledních pěti duelů skórovali jen jednou, paradoxně na Slavii proměnil penaltu Potočný. Jinak Zlíňané šance jenom zahazují. „Je to jedna z věcí, na které se v tréninku zaměřujeme,“ přiznává Janetzký.

„Koncovka je náš velký problém. Moc gólů nedáváme, tedy skoro žádné. Je to naše slabina,“ vnímá.

Pomoct fotbalistům Zlína pomohou konečně i fanoušci. Zatímco Na teplických Stínadlech byli ševci pouze hosty, na Letné už budou mít podporu hlediště, kam smí deset procent kapacity. To znamená, že ševcům může v sobotu fandit pět stovek fanoušků.

„Určitě je to příjemnější, než když na stadionu není nikdo. Snad budou lidé slyšet a poženou nás dopředu,“ přeje si. „My se jim budeme snažit odvděčit výkonem a hlavně výhrou,“ dodává.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …