Mladý obránce zakotvil ve Znojmě a na ligu musel zapomenout. Novou naději na plnění ligového snu mu dala Opava, trenér Roman Skuhravý si ho vybral jako šéfa defenzivy Slezského FC. A tah to byl vskutku výborný, někdejší mládežnický reprezentant obranu ligového nováčka pořádně zpevnil.

„Jarda Svozil je pro mě hodně zajímavý hráč. Je to fotbalista, který na ligu jednoznačně má, ale něco mu ji nedovolilo hrát stabilně už před třemi lety. To něco byla lenost. Pokud na sobě začne ještě více makat, bude z něj top stoper,“ řekl na Svozilovu adresu po jeho příchodu do Městských sadů trenér Roman Skuhravý.

Rodák z Hané svou šanci chytil pořádně za pačesy, teď má před sebou ligovou premiéru, a to hned na Spartě.

„Sparta je pojem, kolena se nám z ní ale neroztřesou. Snažíme se to brát jako každý jiný zápas. Pro nás je super, že jsme v lize, vždyť z našeho týmu ji pořádně nikdo nehrál. Těšíme se na každý zápas,“ svěřil se Jaroslav Svozil.

Opavští rozhodně nejedou na Letnou s poraženeckou náladou.

„Chceme se prezentovat svým fotbalem, rozhodně nebudeme z našeho stylu někam odbíhat. Uvidíme, na co to bude stačit,“ pronesl čtyřiadvacetiletý obránce.

Favorit dnešního duelu na Letné je jasně daný.

„Sparta je zárukou kvality. Má tým plný individualit, v létě posílila ofenzivu o Tetteha, ale my se budeme soustředit sami na sebe,“ má jasno Jaroslav Svozil.

„Chceme domů něco přivézt. Těšíme se na naše fanoušky, milým překvapením je jejich velký zájem. Že jich bude přes tisícovku, jsme nečekali,“ zakončil povídání opavský obránce.

Dnešní zápas na Letné má výkop v 19 hodin.