Zatímco Baník předvedl mizerný výkon, nejhorší v sezoně, Karviná má za sebou asi nejlepší sezonní představení a ačkoliv je stále „na padáka“, fotbalovému Slezsku kraluje, protože ze vzájemných zápasů s Baníkem a Opavou vydolovala osm bodů a její krajští rivalové ji už nedoženou.

Domácí trenér František Straka nasadil téměř na den přesně po osmi měsících do hry Pavla Dreksu, který se zranil ve druhém kole soutěže na Slavii, a okamžitě jej ustanovil kapitánem. Trenér Baníku Bohumil Páník znovu zkoušel hru na tři obránce.

Ve 4. minutě se po minele Filla řítil domácí Ba Loua sám na Laštůvku, ten zachránil Baník od jistého gólu.

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: MFK Karviná - Baník Ostrava, 29. března 2019 v Karviné. Na snímku radost Karviné.

Ačkoliv se zápas odehrával v krásné sportovní atmosféře, na hřišti se dlouho nic nedělo. Až ve 21. minutě se odhodlal ke střele Ba Loua, mířil ale nad.

Agilní Ba Loua byl blízko ke gólu ve 27. minutě, kdy mu míč přiťukl Budínský, jeho technický pokus ale skončil na horní síti.

Baník se ve 44. minutě dostal alespoň k rohu, po němž hlavičkoval J. Šašinka nepřesně a slabě. Jinak měl za sebou herně nejméně vydařený poločas jara.

Ani domácí nezářili, ale aspoň bojovali a vypracovali si šance.

I druhý poločas začal pokusem Karviné. Po Lingrově hlavičce to zkoušel Ba Loua střelou k tyči, Laštůvka byl připraven.

Ve 49. minutě kopal Ba Loua roh, který baníkovci neodvrátili a Budínský jej hlavou doťukl do brány - 1:0.

Pak se zase dlouho nic nedělo, až v 72. minutě pálil po zemi Ba Loua, balon prošel až na zadní tyč ke Galuškovi a ten propálil Laštůvku - 2:0.

Adriel Ba Loua (v bílém), nejlepší hráč zápasu.

Nejlepší hráč utkání Ba Loua v 83. minutě prošel kolem Jánoše a proti jeho gólové ráně znovu zasáhl skvělý Laštůvka. Tím derby skončilo. Karviná mohla slavit, za Baníkem zůstalo velké zklamání.

MFK Karviná – Baník Ostrava 2:0 (0:0)

Branky: 49. Budínský, 72. Galuška. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Dohnálek. ŽK: Wágner, Krivák, Berkovec – R. Hrubý, O. Šašinka. Diváci: 4833 (vyprodáno).

Karviná: Berkovec – Krivák, Dreksa, Rundič, Záhumenský – Smrž, Budínský – Guba (63. Galuška), Lingr (90+2. Bukata), Ba Loua (88. Suchan) – Wágner. Trenér: Straka.