„Je mi líto, že nemohu hrát, ve Zlíně ale budu,“ zdůraznil Kayamba.

„Klukům budu držet palce na tribuně. V prvním vzájemném zápase jsme s nimi prohráli. Avšak teď to bude jiné, jsme zkušenější, navíc hrajeme jiným stylem. Zlín je hratelným protivníkem, domů něco přivezme,“ podotkl Kayamba. 

Fotogalerie: Joel Kayamba

Kouč Slezského FC Ivan Kopecký: Kdo ve Zlíně nahradí Kayambu?

Druhá polovina fotbalové FORTUNA:LIGY se hlásí o slovo. Nováček z Opavy se v 16. kole představí na zlínské Letné, kde ho zítra čeká domácí FASTAV. První vzájemný duel této sezony skončil vítězstvím fotbalistů z Baťova města. Ševci tehdy zdolali Slezský FC Opava v jeho brněnském azylu 2:1.

Trenér opavských fotbalistů Ivan Kopecký musí vyřešit jeden problém. Kvůli karetnímu trestu bude chyběl Joel Kayamba.

„Absence Joela je citelná. Jedná se o hráče, který je výborný ve hře na jednoho, navíc má velmi dobrou formu, což deklaroval v posledních zápasech. Ale beru to jako fakt, který k fotbalu patří. Šanci ukázat se dostanou jiní hráči a věřím, že i bez něj budeme úspěšní a domů se nevrátíme s prázdnou,“ podotkl Ivan Kopecký.

Vedle záložníka z Demokratické republiky Kongo není stále připraven útočník David Puškáč.

„David se podrobil operačnímu zákroku nad achilovkou. Momentálně je v domácím léčení a vypadá to, že se zapojí až do zimní přípravy,“ odkryl smutnou pravdu opavský stratég. K dalším případným změnám v sestavě osmačtyřicetiletý trenér tajemně řekl:

„Jestli oproti Baníku ještě nějaké budou, si nechám pro sebe.“

Slezané mají Ševcům co vracet. Doma, respektive v brněnském azylu, s nimi prohráli 1:2.

„Sledoval jsem hlavně poslední zápasy Zlína, protože proti Opavě nastoupil v jiné sestavě. Musíme se dobře připravit, využít slabších stránek soupeře,“ konstatoval Ivan Kopecký a dodal:

„Sílu mají v záložní řadě a samozřejmě v útočníku Beaugelovi, který má střeleckou formu. Nebezpečí hrozí ze vzduchu.“

Zlín naposledy prohrál na Slavii, předtím ale dokázal zdolat Spartu a Karvinou. Opava porazila v derby Baník, remizovala na Sigmě a rozstřílela Příbram.

„Samozřejmě že výhra nad Baníkem nám pomohla, navíc po dobrém výkonu. Držíme se ale nohama na zemi. Zlín sice prohrál se Slavií, ale předtím dokázal porazit Spartu na vlastním trávníku,“ zvedl prst Ivan Kopecký.

Utkání na zlínské Letné má v sobotu výkop v 17 hodin.