„Vzhledem ke koronavirovému opatření jsem se na fotbal dostal jako pořadatel. Opavu jsem si nemohl nechat ujít. Musím ale přiznat, že se pro mě jednalo o zvláštní pocitový zápas,“ svěřil se Jaroslav Kolínek. „ Strávil jsem v Opavě dvacet let, prožil jsem v ní část svého života, na to se zapomenout nedá,“ přiznal sedmačtyřicetiletý rodák ze Sobotína.

Teď už bydlí nějaký ten čas na severu Čech. „V Teplicích jsem spokojený, žiju tady. Severní Čechy jsou svým způsobem specifické i co se týká počasí. Mění se tady z hodiny na hodinu. Avšak můj hlavní domov je v Sobotíně. Uvidím, jakým směrem se bude můj život ubírat. Člověk nikdy neví, kam ho fotbalový život zavede,“ poznamenal bývalý fotbalista Opavy, Hranic, Vítkovic či Rigy. „Důležité je, aby vás život bavil. Mě práce v Teplicích naplňuje. Mám ambice posunout se dál,“ svěřil se Jaroslav Kolínek.

V jarní části s třetiligovou rezervou Sklářů stihl odehrát jediný zápas, pak se do cesty postavila koronavirová pandemie. „Podzim nám nevyšel. Udělali jsme velké změny v kádru, zimní příprava byla vcelku dobrá. V prvním zápase jara jsme remizovali, pak nám sezonu ukončila koronavirová pandemie,“ pokračoval v povídání dnes trenér teplického béčka.

Během nucené pandemické pauzy Jaroslav Kolínek nezahálel, fotbal vystřídala práce na stavbě. „Trošku jsem si vyčistil hlavu. Trenér, s kterým spolupracují v Teplicích, má stavební firmu, šel jsem dělat k němu,“ prozradil Jaroslav Kolínek. „Dělal jsem, co bylo potřeba. Maloval, řezal motorovou pilou, dělal podavače u zedníků. Jsem připraven i na to, kdyby mě fotbal přestal živit,“ pousmála se bývalá opora Opavy.

I když jsou v současné době jeho domovem severní Čechy, Opavu stále bedlivě sleduje. Fanoušci Slezského FC mu dokonce dali roli v hudebním klipu. „S opavskými fanoušky mám nadstandardní vztah, Potěšilo mě, že si mě vybrali jako legendu klubu, Opavu mám v srdci, musel jsem se vydat na jinou cestu, protože mě přestalo bavit opavské politikaření. Třeba někdy přijde den a já se do Opavy vrátím,“ zakončil krátké povídání.