„Odehráli jsme slušné utkání,“ začal své hodnocení. „Na druhou stranu remíza je pro nás další ztrátou. Co se týká ofenzívy stále nám chybí větší důraz v šestnáctce,“ přiznal Kováč. „Nejsme schopni dotlačit balon do brány. Přitom některé situace po vstřelení branky volaly,“ pokračoval čtyřicetiletý kouč. „Musíme si hledat centry, které chodí do vápna,“ podotkl šéf opavské lavičky.

Premiéru v dresu Slezského FC Opava si odbyl dvaadvacetiletý kamerunský stoper Joss Didiba. „Ze začátku si chvíli zvykal. Je to typologicky velmi silný hráč a v soubojích byl výborný. Jeho výkon vnímáme velmi pozitivně a věříme, že půjde ještě nahoru,“ řekl Radoslav Kováč na adresu posily ze slovenské Senice. Opavský stratég pochválil i dalšího cizince Bartosze Pikula, který se dostal na trávník v posledních minutách. „Za mě pozitivní výkon. Byl cítit, dvakrát vystřelil, jednou trefil břevno. Ke gólu měl kousek,“ řekl.

Opava má zatím ze čtyřech utkání na kontě dva body. „Každý bod se počítá, nicméně z domácího trávníku jsme vytěžili pouze jeden, a to je málo. Domácí zápasy jsou základem, musíme je zvládat,“ uvědomuje si dobře trenér SFC Opava.