„Oba nám budou chybět. Jedná se o kvalitní fotbalisty, kteří našemu hernímu stylu dávají strašně moc. Šanci dostanou jiní a věřím, že se nám je podaří nahradit,“ je optimistou trenér Kováč. Oba zahraniční fotbalisté se přitom nechali vykartovat zbytečně. Za řeči směrem k rozhodčímu. „Důrazně jsme jim řekli, že to bylo naposledy a dostali finanční postih, stejně jako Helešic s Čvančarou za České Budějovice. Hráči se musí soustředit na svůj výkon a ne na diskuzi s rozhodčími,“ zdůraznil Kováč.

BK Opava - USK Praha
Opava vyhrála na Folimance, Páleník dával důležité trojky

Zápas s Teplicemi bude soubojem o šest bodů. Jen bodový zisk nechá Slezany v nějaké naději na záchranu. „Na zápas se nedívám tak, že by byl naší úplně poslední možností na záchranu. Jasné ale je, že v něm chceme bodovat. Potřebujeme navázat na výkon a výsledek z Českých Budějovic, kde jsme byli plně koncentrováni po celých devadesát minut,“ poznamenal šéf opavské lavičky.

Na adresu Teplic řekl: „Trenéra Kučeru dobře znám, hráli jsme spolu dlouho v Olomouci. Naše hráče pro změnu dobře zná asistent Dvorník. Jinak Teplice mají zkušený tým. Jak Mareš, tak Řezníček, umí dát gól. Střed hřiště mají omlazený. Fortelný i Jukl dobře pracují, hodně toho odběhají.“

Na Opavu čeká v Teplicích ještě jeden nepříjemný soupeř - těžký terén. „Musíme hru trochu zjednodušit. Ale rozhodně nebudeme jen nakopávat balon. To bychom měli dlouhé hřiště a naše hra by byla neorganizovaná,“ uzavřel Radoslav Kováč před sobotním duelem, který má výkop v 16 hodin.