Opava absolvovala ve čtvrtek covid testy a v pátek odpoledne vyrazila směr hlavní město. „Všechny čtvrteční testy byly s negativním výsledkem,“ přinesl pozitivní informaci mluvčí Slezského FC Opava Jan Šimek.

„Pardubice jsou pro mě překvapením, asi ony samy nečekaly, že budou mít tolik bodů,“ řekl na úvod opavský kouč Radoslav Kováč. Tým z města perníku v létě výrazně neposiloval. Poslední novou tváří se stal už v rozehrané sezoně holandský útočník Pieter Langedijk. „Jejich tým je dlouho pospolu, a to se projevuje na jeho hře. Jsou dobře organizování. Tým je pracovitý, má kvalitu,“ poznamenal šéf opavské lavičky. Pro zajímavost, ke klíčovým hráčům Pardubic patří bývalý hráč Slezského FC Opava, obránce Tomáš Čelůstka. „Mají také zkušeného Černého, který balony sklepává, nebo prodlužuje. Disponují hráči s dobrým pohybem, kteří chodí za obranu a hodně rotují. Není to mančaft jednotlivců, ale takový, jaký má být. Gól může dát kdokoliv,“ vypozoroval Radoslav Kováč.

Slezané před pauzou porazily Teplice. „Rádi bychom na toto vítězství navázali. Uděláme všechno proto, aby se tak stalo,“ slíbil Kováč. Je jasné, že na hře obou týmů se projeví měsíční herní výpadek. „Věřím, že připravení jsme dobře. Hráli jsme modelové zápasy, ale je jasné, že jsme z herního rytmu vypadli,“ přiznal trenér a dodal: „Věřím, že jsem dobře připraveni a zápas zvládneme.“ Utkání má v sobotu výkop ve 14 hodin.